Yalova’da Uyuşturucu Ve Fuhuş Operasyonu: 11 Gözaltı

25 Mart 2023 11:17
Yalova’da Uyuşturucu Ve Fuhuş Operasyonu: 11 Gözaltı

Yalova’da jandarmanın düzenlediği operasyonlarda uyuşturucu ve fuhuş çetesi çökertildi. Operasyonlarda 9’u yabancı uyruklu 11 kişi gözaltına alındı.

Yalova İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, emniyet ve asayiş ile kamu düzenini sağlamak amacıyla sürdürdüğü istihbari çalışmalar sonucunda elde ettiği bilgilere yönelik olarak 15-23 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdiği operasyonlarda; uyuşturucu madde ticareti yapan, fuhuşa aracılık eden ve yasadışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan şüphelilere yönelik baskınlar düzenledi.

Operasyonlarda; Çiftlikköy ilçesi Taşköprü beldesinde yakalanan İ.M. isimli şahsın üst aramasında 27 gram metamfetamin uyuşturucu maddesi ele geçirildi. Çınarcık ilçesi Teşvikiye beldesinde ikamet eden S.K. adlı şahsın evinde yapılan aramada ise 12 gram metamfetamin uyuşturucu maddesi, 2 adet sentetik uyuşturucu hap ve 2 adet uyuşturucu kullanma aparatı bulundu. Aynı evde Kırgızistan uyruklu S.M. ve Özbekistan uyruklu S.U. adlı kadınların da uyuşturucu kullandırmak kaydı ile fuhuş yaptırıldığı tespit edildi. Ayrıca Teşvikiye beldesinde Irak uyruklu 4 şahsın kaldıkları evde yapılan aramada da yeşil reçeteye tabi 342 adet hap ve 1 adet cep telefonu ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerden İ.M., S.K. ve bir Irak uyruklu şahıs uyuşturucu madde imal ve ticareti yapmak suçundan adliyeye sevk edilirken, diğer yabancı uyruklu şüpheliler ise sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ya Sabır

27 Mart 2023 01:23
Mübarek Ramazan günü fuhuş operasyonu mu? Allahsız kitapsızlar...