Yalova'da Kent Kupası Heyecanı

12 Temmuz 2023 10:38
Yalova'da Kent Kupası Heyecanı

Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen Yalova Kent Kupası kapsamında 13 branşta yarışan sporcular kupa için ter döktü.

Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen ve Yalova Belediyesi, Yalova İl Özel İdaresi, Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün desteklediği Yalova Şehir Oyunları: Kent Kupası'nda sona yaklaşılıyor. 13 branşta gerçekleştirilen kupada, bu hafta e-spor, koşu, tenis ve plaj voleybolu branşları tamamlandı. Önümüzdeki hafta sokak basketbolu ve geleneksel okçuluk branşları ile kupanın son perdesi açılacak.

Ödül törenlerinde paydaşlar bir araya geldi

Koşu branşı ödül törenine katılan Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç, kupanın şehir için önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, Gençlik Meclisi'ne teşekkür etti. Plaj voleybolu branşı ödül törenine katılan İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ise kent kimliğinin inşası ve hemşehrilik bilincinin kökleştirilmesi bakımından bu ve benzeri organizasyonların çok önemli olduğunu vurguladı. E-spor ödül törenine katılan Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri Erkan Çetintaş da Kent Kupası'nın kent konseyinin ilkelerini tesis etmeye devam edeceğini söyledi.

Kent Kupası'na 1000'in üzerinde başvuru

Kent Kupası hakkında genel olarak değerlendirme yapan Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Ayaz ise kupaya destek veren tüm kurumlara teşekkür ederek, kupanın yoğun ve eğlenceli geçtiğini belirtti. Ayaz, kupaya 1000'in üzerinde başvuru yapıldığını ve kupayı geleneksel hale getirirken kalitesini yükseltmek için çalıştıklarını ifade etti. Ayaz, hemşerilerini 15-16 Temmuz tarihlerinde sokak basketbolu ve geleneksel okçuluk branşları için davet etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle