Yalova’da Kadın Ve Erkek Nüfusu Eşitlendi

Yalova’da Kadın Ve Erkek Nüfusu Eşitlendi

Yalova’da geçtiğimiz yıllara oranla artan kadın sayısı, erkek sayısını yakaladı. TÜİK verilerine göre Yalova nüfusunun %49,8’ini kadınlar, %50,2’sini ise erkekler oluşturdu.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce (TÜİK) Yalova’da ki kadın ve erken istatistiklerini açıkladı. Açıklamada nüfusu oluşturan kadın ve erkeklerin sayılarına da yer verildi. Geçtiğimiz yıllarda açık ara önde olan erkek sayısı, son yıllarda artan kadın sayısı ile birlikte eşitlendi. TÜİK’ten yapılan açıklamada, “Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre; 2019 yılında, Yalova ilinde kadın nüfus 135 bin 067 kişi, erkek nüfus 135 bin 909 kişi oldu. Diğer bir ifadeyle; toplam nüfusun %49,8'ini kadınlar, %50,2'sini ise erkekler oluşturdu” denildi.

TÜİK 2019 yılı evlenme yaşı ve evlenme-boşanma sayılarına da yer verdiği açıklamada şu detayları paylaştı, “Yalova ilinde Evlenme istatistiklerine göre; resmi olarak ilk evliliğini 2019 yılında yapmış olan kadınların ortalama evlenme yaşı 25,7 iken  erkeklerin 28,6 oldu. Yalova ilinde Boşanma istatistiklerine göre; 2019 yılında kaba boşanma hızı binde 2,07 oldu”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle