Yalova’da Fuhuş Villalarına Baskın

Yalova’da Fuhuş Villalarına Baskın

Yalova’da fuhuş yuvasına dönüştürülen villalara yapılan operasyonda iş vadi ile kandırılarak Türkiye’ye getirilen ve burada fuhuş yapmaya zorlanan 5 yabancı uyruklu kadınla bu kadınları yurtdışından getiren ve burada çalıştıran 3 kişi yakalandı.

Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri Yalova merkez ve Çiftlikköy ilçesinde bulunan 2 villada fuhuş yapıldığı istihbaratını alarak harekete geçti. Belirtilen adreslere eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonda D.Y, N.N, Z.T,  M.Z.K ve S.C adlı yabancı uyruklu 5 kadın ile bu kadınlara fuhuş yaptıran M.K, G.Ş ve N.I adlı şahıslar gözaltına alındı. Villalarda yapılan aramada uyuşturucu maddeler ve fuhuştan kazanılan paralar ele geçirildi.
Yapılan sorgu ise sistemin nasıl çalıştığını gözler önüne serdi. Sorguda N.I adlı yabancı uyruklu kadın Türki Cumhuriyetlerdeki kadınları Türkiye’de kendilerine iş bulacağı vaadi ile kandırarak ülkeye soktuğu ve ardından diğer şahıslarla birlikte pasaportlarına el konarak fuhuş yapmaya zorladıkları ortaya çıktı.

M.K, G.Ş ve N.I adlı şahıslar tutuklanma, D.Y, N.N, Z.T,  M.Z.K ve S.C adlı yabancı uyruklu kadınlar ise sınır dışı edilme talebi ile mahkemeye sevk edildiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle