Yalova’da Çocuk Oyunları Etkinliği Düzenlenecek

20 Ocak 2023 08:53
Yalova’da Çocuk Oyunları Etkinliği Düzenlenecek

Çocuk oyunları ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bilgilendirme Toplantısı, Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ile Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç’ın katılımıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl oldukça kapsamlı bir şekilde kutlanacak. O nedenler ilde gerçekleştirilmesi planlanan Çocuk Oyunları ile Bayram etkinliklerinin masaya yatırıldığı bir toplantı düzenlendi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ile Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç ve okulların yöneticileri katıldılar. Burada konuşan Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, oyunun çocuğun en temel ihtiyaçlarından biri olduğunu, bu nedenle de yapılan çalışmaların büyük önem arz ettiğini ifade etti. Çocukların oyun algısının teknolojik aletlerden ibaret olmaması gerektiğini de belirten Akmeşe, etkileşime dayalı oyunlar oynamalarının iletişim becerilerinin ve sosyal yönlerinin gelişmesini de destekleyeceğini sözlerine ekledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç'ın da yapılan çalışmaların önemine değindiği toplantıda 2023 yılı için planlanan çocuk oyunlarının tertip komitesi, oyunlar, takvim ve il merkezinde yapılacak şenlikler hakkında yöneticilere bilgilendirmede bulunuldu. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramındaki görev ve sorumluluklar hakkında da bilgi verilerek yapılabilecek bölgesel etkinlikler belirlendi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle