Yalova’da Balık Avı Sezonu Denetimleri Başladı

18 Eylül 2023 10:38
Yalova’da Balık Avı Sezonu Denetimleri Başladı

Balık avı sezonunun 01 Eylül 2023 tarihi itibarı ile başlamasıyla birlikte Yalova’da denetimler de arttı. Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yasa dışı avcılığa ve belirlenen standart ve boyutların dışında avlanılmasına göz açtırmıyor.

Marmara Denizi’ndeki ekosistemi korumak için ortak çalışma yürüten ekipler, Yalova Merkez, Çiftlikköy, Çınarcık, Esenköy ve Armutlu’da ticari balık avcılığına yönelik denetimler gerçekleştirdi. Denetimler kapsamında gırgır teknelerinde balık boy limitleri, gemi ruhsatları ve çalışan personellerin asayiş durumları kontrol edildi.
Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, denetimlerin planlı olarak devam edeceğini belirterek, “Balık avcılığı hem ülke ekonomisi hem de halk sağlığı için önemli bir sektördür. Bu nedenle yasalara uygun olarak yapılması gerekmektedir. Biz de bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Hem balıkçılarımızın hem de tüketicilerimizin haklarını korumak için denetimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle