Yalova’da 108 Yaşındaki Hastaya Ameliyat Gerçekleştirildi

Yalova’da 108 Yaşındaki Hastaya Ameliyat Gerçekleştirildi

Fıtık rahatsızlığı nedeniyle Yalova Devlet Hastanesi’ne getirilen 108 yaşındaki Servet Saçmacılar gerçekleştirilen ameliyat ile sağlığına kavuştu. Bu ameliyat ülkede bu yaş grubuna yönelik gerçekleştirilen en önemli operasyonlar arasına girdi.

Türkiye’de benzerine çok az rastlanan bir operasyon Yalova Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirildi. 108 yaşındaki felçli ve mideden beslenebilen Servet Saçmacılar fıtık nedeniyle Yalova Devlet Hastanesi’ne getirildi. Burada yapılan tetkiklerde acilen ameliyata girmesine karar verildi. Ailenin de muvaffaktı ile bu yaş grubu hastalarda çok rastlanmayan bir operasyonun startı verildi. 1.5 saat süren ameliyat sonrasında hastanın fıtık sorunu ortadan kaldırarak önce yoğun bakıma ve ardından da servise alındı. Beklenenden daha da hızlı bir şekilde iyileşmeye başlayan 108 yaşındaki Servet Saçmacılar kelimenin tam anlamıyla bir kez daha dünyaya geldi.

Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Sezen, Yalova Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Recep Hacı ve ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Halil Arslan hastanın kızı Lale Saçmacılar’a geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Burada gerçekleştirilen operasyonla ilgili bilgi veren Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Halil Arslan, “Felç nedeniyle yatağa bağımlı yaşayan bir hasta. Mideden besleniyor. Eskiden başka hastanelere gönderdiğimiz bu hastamızı artık hastanemizin şartları iyileştiği için acilen ameliyata aldık. Operasyon da son derece başarılı şekilde gerçekleştirildi. Hastamız sağlığına yeniden kavuştu” dedi.

  Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Sezen ise, “Artık gerek hekimlerimiz ve gerekse ameliyathane şartlarımız yeterli hale geldi. Bu ameliyatları başarıyla gerçekleştirmeye başladık. Ekibimizle birlikte sevk oranlarını en aza indirme çabası içerisindeyiz. Ben tüm arkadaşlarıma gerçekleştirdikleri bu başarılı ameliyattan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Yaşlı kadının kızı Lale Saçmacılar annesinin ameliyattan çıkamayacağını düşündüklerini ancak son çare olarak gördükleri bu ameliyata izin verdiklerini dile getirdi. Saçmacılar, “Çok kısa süre içerisinde ameliyat başarıyla gerçekleştirildi. Biz ameliyattan çıkamayacağı kaygısını taşıyorduk. Ama ameliyat başarıyla gerçekleştirildi. Bundan son derece memnunuz” şeklinde konuştu.
108 yaşında kalp ameliyatı geçirerek ilkler arasına giren Servet Saçmacılar’ın durumunun hızla iyiye gittiği ve kısa süre içerisinde de taburcu edileceği belirtildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle