Yalova Siyasetine Yön Verenler


Her Pazar olduğu gibi bu hafta da nostalji haberlerimize devam ediyoruz. Bu hafta Yalova’nın yakın tarihine damgasını vurmuş ve o dönemler aynı fotoğraf karesi içersinde yer almış siyasetçilerimize...

Her Pazar olduğu gibi bu hafta da nostalji haberlerimize devam ediyoruz. Bu hafta Yalova’nın yakın tarihine damgasını vurmuş ve o dönemler aynı fotoğraf karesi içersinde yer almış siyasetçilerimize ve sporcularımıza ayırdık.

İşte bu fotoğraf karesinde, 1970’li yılların ortalarında Yalova’nın siyasetine yön verenlerin bir araya geldiği görülüyor. CHP’nin Yalova İskelesinde bulunan Deniz Gazinosunda bir araya gelen siyasetçiler arasında dönemin CHP ilçe başkanı Nusret Sungur’dan, AP’li yöneticisi Fikri Turgut’a, İstanbul Belediye Başkanlarından Ahmet İsvan’dan, dönemin Yalova Belediye Başkanı Mehmet Durmam’a kadar birçok tanıdık siyasi sima yer alıyor.

İşte bir döneme imza atan bu fotoğraf karesi, geçmiş yıllarda siyasetin ne kadar düzeyli yapıldığının da önemli göstergelerinden biri olmuş. Farklı siyasi görüşlere mensup yöneticiler uzlaşı ve dostluk kavramları içinde objektiflere poz vermişler.

Bu fotoğraf karesi içersine o dönemler, Yalova siyasetine yön vermiş çevresinde sevilen, saygın birçok isim yer alıyor. Ayaktakiler;  (soldan sağa), Yücel Albayrak, Halim Tunç, Muzaffer Aksoy, Rebii Kaya, Fikri Turgut, Hidayet Akbaş, Orhan Haraç, Oturanlar (soldan sağa) Alaattin Gürkal, Nusret Sungur, Arif Hikmet Kolonyar, Ahmet İsvan, Mehmet Durmam, Hasan Çiftçi, görülüyor.

Yalova'ya hizmet etmiş, gönül vermiş ve bugün aramızda olmayan Yalovalı büyüklerimizi bir kez daha sevgi , saygı ve rahmetle anıyoruz

Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle