Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü Törenle Açıldı

27 Ocak 2023 09:20
Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü Törenle Açıldı

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Yalova’da yapılan Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantılı yolları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Burada konuşan Bakan Karaismailoğlu, “Yalova’yı da geleceğe birlikte taşıyacağız” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Yalova’da yapılan Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantılı yollarının açılış törenine katılmak üzere Yalova’ya geldi. Bakan Karaismailoğlu ilk olarak Yalova Valiliğini ziyaret etti. Burada il protokolünün katılımı ile çiçeklerle karşılanan bakan, Valiliğin hatıra defterini de yazdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu burada düzenlenen İl Koordinasyon Toplantısı’na da katılarak il hakkında bilgiler aldı. Bakan Karaismailoğlu’na ilde yaşanan sorunlar ve ihtiyaç duyulan yatırımlarla ilgili kapsamlı bir brifing sunuldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Yalova Valiliği’nden çıkarak Yalova Belediyesi’ne geçti. Yolda esnaf ziyaretleri yapan Bakan Karaismailoğlu bir pide dükkanına da uğrayarak pide kesti ve siparişleri hazırladı. Bakan Karaismailoğlu Yalova Belediyesi’ne gelişinde Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk tarafından karşılanan bakan belediyenin hatıra defterini de imzalayarak makama geçti. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk bakanın Yalova ziyareti anısına Karaismailoğlu’na bir vazo sundu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk daha sonra bir süre il ve belediye çalışmaları hakkında istişarelerde bulundular.

“Yalova’nın önemi arttı”
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Yalova’da yapılan Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantılı yolları açılış törenine de katıldı. Törenin açılış konuşmasını AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol yaptı. Hayata geçirilen hizmette emeği geçen herkese teşekkür eden Akyol, “Osmangazi Köprüsünün açılışı ile birlikte Yalova’mızın değeri kat be kat arttı. İstanbul’daki sanayici ve işadamlarının her gün gelip gittiği bir il oldu. Bunun için sayın Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız sayın Adil Karaismailoğlu’na da çok teşekkür ediyoruz. Valilikte yapılan toplantıda Yalova’mızın Armutlu’dan Altınova’ya kadar Ulaştırma Bakanlığının uhdesinde olan tüm konuları ve projeleri de masaya yatırma imkanı bulduk. Bu anlamda da değerli bakanıma çok teşekkür ediyorum. Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantılı yollarının da Yalova’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Sağlık ve ulaşım altyapısı takviye edildi”
Törende Yalova Valisi de kısa bir konuşma yaptı. Yalova’nın sağlık ve ulaşım altyapısının takviye edilmeye ihtiyacı olduğunu söyleyen Vali Erol bunun gerçekleştirilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Vali Erol konuşmasında, “Yalova Valisi Son 5 yılda büyümede ülkemizin birincisi olan Yalova’da sağlık ve ulaşım altyapısının ciddi yenilenmeye ve takviye edilmeye ihtiyacı vardı. O ihtiyaç görüldü ve gereği yerine getirildi. Ben de bunu yapanlara teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanımız başta olmak üzere bu işe emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

“Yalova’nın öneminin farkındayız”
Törenin son konuşmasını ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu gerçekleştirdi.  Yalova’nın öneminin farkında olduklarını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, “Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantılı yolları ile Yalova’ya çok önemli bir eser daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hiç şüphesiz Yalova ilimiz hem sanayi hem de tarım alanında yükselen bir değerdir. Ve her geçen gün artan potansiyeliyle stratejik bir konuma da sahiptir. Aynı zamanda Marmara ve Ege bölgeleri arasında ana ulaşımı sağlayan, Kuzey, Güney yönlerinde uzanan karayolu bağlantılarıyla da önemli bir kavşak noktasındadır. Bu nedenle Yalova’nın ulaşım ağını güçlendirecek her projenin öneminin farkındayız ve tüm projelerini de yakından takip ediyoruz. İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü ile Yalova’yı İstanbul’a adeta kapı komşusu yaptık. Yalova’yı gemi inşa sanayi merkezlerinden birisi haline getirdik. Bugün büyük bir memnuniyetle milletimizin hizmetine sunduğumuz Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantılı yolları da kentin Kuzey, Güney aksında bulunan ve ulaşımdaki önemini arttıran karayolu bağlantılarını güçlendiren bir yatırımımız oldu. 25 metre platform genişliğine sahip Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve bin 600 metre uzunluğundaki bağlantılı yolları ve 33 metre uzunluğa sahip köprümüzü inşa ettik. Yalova Hastanesi, Yalova Emniyet Müdürlüğü, Otogar ile yapılması planlanan alışveriş merkezi nedeni ile söz konusu kesimde artacak trafik hacminin önlemini de şimdiden almış olduk. Böylece kesintisiz ulaşımı da sağladık. Trafik güvenliği ve seyahat konforunu da arttırdık. Yalova’nın altyapısını güçlendirmeye ve geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. Yatırımlarımızla Yalovalılara hizmete, istihdama, konfora ve mutluluğa yol açıyoruz. Yollar akarsu gibidir. Geçtikleri yerlere hayat katarlar. Yollarımız ve altyapı projelerimiz de geçtiklerin yerlerin istihdamına, üretimine, ticaret, kültür ve sanatına can katmaktadırlar. Milletimize sunduğumuz eserlerimizin yanı sıra yapımı devam eden diğer projelerimiz de hayata geçtiğinde Yalova’nın gelişen ulaşım ağıyla turizm, ticaret ve üretim faaliyetleri daha da üst seviyelere çıkacak. Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantılı yolları projesinin hayata geçmesinde emeği geçen tüm Karayolları Genel Müdürlüğü ve yüklenici firma personellerine teşekkür ediyorum. Yalova başta olmak üzere tüm ülkemiz adına bu açtığımız projenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yalova Valiliğinde ve Yalova Belediyesi’nde önemli toplantılar gerçekleştirdik. Yalova’nın taleplerini biz zaten biliyorduk. Bir kez daha bunların aciliyeti ve öneminin üzerinden geçtik. Projelerimiz hazır. Bu projelerimiz bir biri ardına hayata geçirilecek. Yalova çevre yolundan, Çiftlikköy kavşağından tutuk tüm ödevlerimizi yaptık. Sakın merak etmeyin bunları bir program dahilinde hayata geçireceğiz. Biz Yalova’nın öneminin farkındayız. Yalova’yı da geleceğe birlikte taşıyacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantılı yollarının açılışını simgeleyen kurdeleyi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ile protokol mensupları birlikte yaptılar.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle