Yalova Lisesi’ne Bakanlık Onayı

12 Ekim 2022 10:25
Yalova Lisesi’ne Bakanlık Onayı

Yalova Lisesi binası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandı. 24 derslikli Yalova Lisesi 37 milyon 800 bin TL’ye mal olacak.

Proje olarak tasarlanan ve puanla öğrenci alacak olan Yalova Lisesi’nin yeni binasının yapımına yönelik Milli Eğitim Bakanlığı’ndan nihayet onay çıktı. Depremde hasar gören yapılan güçlendirmeye rağmen depreme dayanıksız olduğu tespit edilen bina alınan karar neticesinde yıkılmıştı. Ardından proje çalışmaları yapıldı. Ancak özel proje onaylanmayınca yeni projenin hazırlık sürecine geçildi. Bu aşamada okulun yapılacağı alanda zemin etüdü çalışmaları da hızla tamamlandı. Tüm hazırlıkları bitirilen okulun planı ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da müjdeli haber geldi. Planı bakanlık tarafından onaylanan okulun yapımına kısa bir süre sonra başlanacak. 37 milyon 800 bin TL’ye mal olacak okulda 24 derslik ve bir spor salonu da yer alacak.
Yılsonunda temelinin atılması beklenen okulun görselleri de okulun son derece güzel bir mimari yapıya sahip olacağını gözler önüne serdi.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle