Yalova Lisesi Yeni Binasına Kavuşuyor

21 Mart 2023 11:32
Yalova Lisesi Yeni Binasına Kavuşuyor

Yalova Lisesi’nin 24 derslik eğitim binası ve spor salonu inşaatı için çalışmalar tamamlandı. AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay alındığını ve ihale sürecinin başladığını duyurdu.

AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, yaptıkları ortak açıklamada, Yalova Lisesi’nin yeni binasının yapımı için gerekli tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdiler. Büyükgümüş ve Akyol, “Zemin etüdü çalışmaları, mimari, statik, mekanik ve elektrik projeleri tamamlanan okulumuzun yapım işinin ödeneği de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderildi. Valimiz Sayın Muammer Erol’un talimatıyla İl Özel İdaremiz de ihale sürecini başlattı.” dediler.

Büyükgümüş ve Akyol, yeni binanın Yalova Lisesi’ne yakışır bir şekilde tasarlandığını belirterek, “Okulumuzun 24 derslik eğitim binası ile spor salonu bulunacak. Modern donanımlara sahip olan okulumuzda öğrencilerimiz daha iyi şartlarda eğitim görecekler.” diye konuştular.

Projenin bu aşamaya gelmesinde desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e de teşekkür eden Büyükgümüş ve Akyol, “Yalovalı öğrenci kardeşlerimize müjde veriyoruz. Okulumuzun yapım işinin en kısa sürede tamamlanarak hizmete girmesini temenni ediyoruz. Projemizin ilimize ve odamıza hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandılar.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle