“Yalova Lisesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına Yetiştirilmeli”

13 Aralık 2022 11:23
“Yalova Lisesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına Yetiştirilmeli”

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır Yalova Lisesi’nin temelinin neden atılmadığı konusunun kamuoyu tarafından merak edildiğini dile getirerek, “Yalova Lisesi 2023/2024 Eğitim ve Öğretim Yılına yetiştirilmelidir” dedi.

Depreme dayanıksız olduğu için yıkılan Yalova Lisesi’nin yapımına halen başlanamadı. Bu duruma tepki gösteren Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır,  “Yaklaşık iki sene önce, eğitime elverişli olmadığı için yıkılan, bu süre zarfında öğrenci kaydı almayan ya da alamayan, halen de temeli atılmayan Yalova Lisesi inşaatına bu yıl da başlanmadı. Koskoca 1 yıl geçti, ama temel atılmadı. Ne yazık ki, 2023'ün başında temeli atılsa bile, 2023-2024 eğitim öğretim yılına yetişmesi mümkün görünmüyor. Bu süre zarfında, ortada okul olmadığı için Yalova Lisesi'ne kayıt yaptıramayan öğrencilerimiz, çareyi çevre okullara yığılmakta buldu. Bu okulların da kapasitesi yetersiz olduğu için, eğitimin kalitesinde belirgin bir düşüş görüldüğü aşikar. Bazı laboratuvarların kapatılıp sınıfa çevrilmek zorunda olunduğu, birçok sınıfta haddinden fazla öğrencinin eğitim görmek zorunda kaldığı görülüyor. Bu durum kabul edilemez” dedi.

“Millet Bahçesi’ne ihtiyaç var mıydı”
Millet Bahçesi çalışmalarının hızla devam etmesine rağmen Yalova Lisesi için taş üstüne taş konmadığını ifade eden Çandır, “Yalova Lisesi inşaatı bekleyedursun, Çiftlikköy'de Millet Bahçesi inşaatı tam gaz gidiyor. Her tarafı yemyeşil doğa harikası bir şehirde, hiç ihtiyaç olmadığı halde bir Millet Bahçesi yapılması baştan saçma iken, nasılsa başladı ve bitmek üzere. Yalova'yı yönetenlerin de göğsünü gere gere Millet Bahçesi pozu verdiklerini görüyoruz. Doğa harikası Termal, Hersek Lagünü, muhteşem sahil bandı ile birbirinden farklı seçenekleri Yalova'mızda bulmak mümkünken, milyonlarca lira harcanarak ama ivedilikle, ama acilen, ama hemen bir Millet Bahçesi oluşturulması, samimiyetsizlik göstergesi değil de nedir? Yalova'ya hizmet etmek istiyorsanız, yeni Yalova Lisesi'ni, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim sezonuna yetiştirirsiniz. Yahu, bize sorsaydınız söylerdik, burası Yalova Lisesi olacak zaten diyecek etkili yetkililerimizin seslenişini duyar gibiyim. Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi, üzerinden hatırı sayılır bir zaman geçtikten sonra Yalova Lisesi'nin tekrar eğitime başlaması, ancak, ‘şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler’ şarkısını bize yüksek sesle söyletiyor. Diyorum ki; acaba Yalova Lisesi'nin yerine Millet Bahçesi mi yapılsa? Çabucacık , ivecen biter değil mi? Öyle ya, yatıp yuvarlanmanın, eğitim öğretimden çok daha makbul olduğu vakitlerdeyiz” diye konuştu.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle