Yalova Huzurevi Sakinleri Darülaceze’yi Ziyaret Etti

25 Mart 2023 11:17
Yalova Huzurevi Sakinleri Darülaceze’yi Ziyaret Etti

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Merkez Huzurevi'nde kalan yaşlılar, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla İstanbul'daki Darülaceze'yi ziyaret etti. Yaşlılar, Darülaceze sakinleri ile bir araya gelerek sohbet etme fırsatı buldu.

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci tarafından karşılanan Yalova huzurevi sakinleri, kurumu gezerek tarihi ve kültürel mirasını tanıdılar. Darülaceze'de yaşayan yaşlılarla da kaynaşan Yalovalı huzurevi sakinleri, onların hayat hikayelerini dinlediler ve uzun uzun sohbet ettiler.

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri yaşlılara saygının önemine vurgu yaparak, "Yaşlılarımız bizim baş tacımızdır. Onların mutlu ve huzurlu olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Bu ziyaret de onların sosyal hayata katılımlarını ve Darülaceze gibi köklü bir kurumu tanımalarını sağlamak amacıyla düzenlendi. Yalovalı huzurevi sakinlerinin Darülaceze’de ki yaşlılarla sohbet ederken yüzlerinde oluşan tebessüm bizim için en büyük ödüldür" diye konuştular.

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Yalova huzurevi sakinlerine ve Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti. Cebeci, "Darülaceze 1895 yılından beri on binlerce çocuk ve yaşlıya ev sahipliği yapmış bir şefkat yuvasıdır. Burada yaşayan sakinlerimiz her zaman misafirleri severek ağırlarlar. Yalova huzurevi sakinleri ile de güzel bir kaynaşma oldu. Onları burada görmekten çok mutlu olduk" dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle