Yalova Belediyesi’ne 286,5 Milyon TL Bütçe

Yalova Belediyesi’ne 286,5 Milyon TL Bütçe

Yalova Belediye Meclisi 2021 yılı için Yalova Belediyesi’ne 286 milyon 585 bin TL’lik bütçeyi oy birliği ile onayladı.

Yalova Belediye Meclisi 02 Kasım 2020 tarihinde başlayan bütçe maratonunu tamamladı. Meclis 2. Oturumunda Yalova Belediyesi tarafından talep edilen 285 milyon 977 bin TL’lik bütçe talebini Plan ve Bütçe Komisyonuna havale etmişti. Bu tarihten sonra başlayan yoğun görüşmelerde belediyenin bütçe talebi 292 milyon TL’ye kadar yükseldi. Ancak 10 gün süren bütçe maratonu sonrasında Plan ve Bütçe Komisyonu 2021 yılı için Yalova Belediyesi’ne 286 milyon 585 bin TL’lik bütçeyi karara bağladı. Meclise sunulan rapor gelir ve gider maddeleri şeklinde görüşülerek oy birliği ile onaylandı.

Ardından CHP grubu adına söz alan belediye meclis üyesi ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Meryem Ataç, bütçenin yılsonunda açık vereceğini öngördüklerini dile getirerek bütçenin kullanımında tasarrufa gidilmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu. Riyaset adına söz alan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ise, “10 gün süren özverili bir çalışmaya imza atan Plan ve Bütçe Komisyonuna teşekkür ediyorum. Bize verilen bu bütçenin her bir kuruşunu Yalova’ya hizmet için kullanacağız” dedi.

Bütçeden en büyük payı 72 milyon 481 bin TL ile Fen İşleri Müdürlüğü aldı. Fen İşleri Müdürlüğü’nü 32 milyon 795 bin TL’lik bütçe ile Mali Hizmetler Müdürlüğü ve 28 milyon 799 bin TL ile Temizlik İşleri Müdürlüğü izledi.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle