"Yalova Belediye Binası Yıkım Kararı Yerinde"

04 Ağustos 2023 10:50
"Yalova Belediye Binası Yıkım Kararı Yerinde"

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir, Yalova Belediye Meclisi'nin ana belediye binasının yıkım kararı aldığını belirterek, "Deprem gerçeği ve insan hayatı söz konusu iken oldukça isabetli bir karar alınmıştır" dedi.

Yalova Belediye Binası’nın yapılan deprem dayanıklılık testleri sonrasında çıkan teknik raporla yıkımına karar verildi. Bu karar Yalova Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar sonrasında uygulamaya alındı. Bu noktada bir açıklama yapan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir de alınan kararın yerinde olduğunu ifade etti.  Kendir, yaptığı yazılı açıklamada, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk'un Kasım ayında yaptığı açıklamada, belediye binasının güçlendirildiğinde 10 büyüklüğündeki depreme dayanıklı olacağını söylediğini hatırlattı. Kendir, "Kahramanmaraş depremleri göstermiştir ki, bilimden uzak hareket edildiğinde telafisi olmayan kayıpları milletçe yaşamaktayız. Deprem, Yalova'nın acı gerçeği olup bu duruma uygun hareket etmemiz gerekliliği kaçınılmazdır" dedi.

Kendir, "Sayın Belediye Başkanı, Kasım ayında söz konusu açıklamayı yaparken elinizdeki teknik raporlar doğrultusunda yıkılmayarak güçlendirilmesi yönünde hareket edeceğinizi beyan ettiniz. Güçlendirilmiş bir bina için bile hangi veri ile 10 büyüklüğündeki depreme dayanıklı diyebildiğinizi anlayamamaktayız. Bilimsel veriler ışığında siyaseten bir karar verdiğiniz bugün ise daha iyi anlaşılmaktadır" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir, "Yalova Belediye Meclisi'nin ana belediye binasının yıkım kararı yerindedir. Bu karar, insan hayatı ve deprem gerçeği göz önünde bulundurularak alınmıştır. İYİ Parti olarak, bu kararın arkasındayız" diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle