Yalova Artık Venedik Olmayacak


Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, her yağışta adeta su basan Fatih Caddesi’nin sorununun çözülmesi için gerekli somut adımı attı. Tutuk, “Artık yollarımız Venedik’e dönmeyecek” dedi.

Yalova’da özellikle Fatih Caddesi ve İstanbul Caddesi’nin başı ise İsmet Acar Caddesi’nde her sağanak yağmurda su baskınları meydana geliyor. Bu durum yıllardır buralardaki esnafların ciddi şekilde zarar görmesine ve mağdur olmasına neden oluyor. Yalova Belediyesi de yıllardır süren bu durumu ortadan kaldırmak adına somut bir adım atarak çalışmaların startını verdi. Fatih Caddesi’nde başlayan çalışmaları yerinde inceleyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk yetkililerden bilgiler aldı. Burada ki çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanmasını isteyen Tutuk, “Esnaf ziyaretlerimizde esnaflarımızın en büyük şikayeti İsmet Acar Caddesi’nden gelen suyun Fatih Caddesi’nin malum bölgesinde göllenmesiydi. O bölgede su yaklaşık 50 santim kadar yükseliyordu. Dolayısıyla da dükkanları su basıyordu. Vatandaşlar 30 yıldır bu problemin çözülemediğini söylediler ve benden rica ettiler bu sorunu ortadan kaldırmamı. En son yağışta da vatandaşların ne denli haklı olduklarını gördük. Dükkanlar su altında kaldı. Biz de hemen harekete geçerek ihaleye çıktık. 60’lık boru ile İsmet Acar Caddesi’nden dereye bağlantı yaptık. Bu sayede orada ki sorunu yüzde 100 çözmüş olduk. Artık yollarımız Venedik’e dönmeyecek. Bu ilave bir kanal. Diğer kanalların da bakımları yapılacak. Yalova genelindeki tüm yağmursuyu kanallarının da bakımlarını yapacak ve olumsuzlukları bu sayede bertaraf edeceğiz. Bizim çalışmalarımızın, çabamızın temelinde ise Yalova sevdamız yatıyor. Bu şehrin sorunlarını bilmek yatıyor. Vatandaşın derdi ile dertlenmek yatıyor. Esnafımız ne istiyorsa tüm istekleri bundan sonra karşılanacak” dedi.

“Artık kabuslar görmeyeceğiz”
Başlatılan çalışmalar cadde esnaflarından da destek gördü. Başkan Tutuk’a teşekkür eden esnaflar, “Yıllardır her sağanak yağışta kabuslar görüyoruz. Dükkanlarımızı su basıyor. Bunu önceki belediye başkanlarına da defalarca bildirdik. Ama kimse bu konuyu çözmek için bir adım atmadı. Mustafa Tutuk Başkanımıza sesimizi duyduğu için teşekkür ediyoruz. Artık yağmurlarda zarar görmeyeceğimizi ve o eski görüntülere dönmeyeceğimizi düşünüyoruz” diye konuştular.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle