Yalova, “Altın Bebek Dostu İl” Oldu

Yalova, “Altın Bebek Dostu İl” Oldu

Sağlık Bakanlığınca anne ve çocuk sağlığı hizmetleri kapsamında çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi amacıyla diğer çocuk sağlığı programlarıyla birlikte “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” yürütülüyor.

 Bu program çerçevesinde, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlıkları ve doğum hizmeti veren hastanelerden oluşturulan ekipler konu ile ilgili eğitilmekte ve aldıkları eğitim doğrultusunda hastane uygulamalarını geliştiriyorlar. Hastane uygulamalarının yanında yaptıkları sosyal aktivitelerle bölge halkının anne sütü ve emzirme konularında bilinçlendirilmesini sağlayan iller ‘Altın Bebek Dostu İl’ ödülü alıyorlar.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan bu proje kapsamında Yalova Sağlık İl Müdürlüğü tarafından ilimizde bulunan hastanelerde ve aile sağlığı merkezlerinde başarılı programlar planlanarak hayata geçirildi. Bunun yanında halka yönelik anne sütü ve emzirme konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla birçok etkinlik yapıldı ve Yalova “Altın Bebek Dostu İl” olmaya hak kazandı.

Bu kapsamda, “Altın Bebek Dostu İl” ödülleri için Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda tören düzlendi. Yalova'nın yanı sıra 58 ilin temsilcilerinin de katıldığı törende; Yalova adına plaketi Başkan Dr. Muhsin Abbasioğlu ve Çocuk Ergen ve Kadın Üreme Sağlığı (ÇEKÜS) Birim Sorumlusu Gamze Turan aldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle