Yalın Model Fabrika Binası Yükseliyor

14 Aralık 2021 11:30
Yalın Model Fabrika Binası Yükseliyor

Yalova Makine İhtisas OSB ile Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan okul-sanayi işbirliği protokolü kapsamında öğrencilere istihdam ve staj imkanı sağlayacak olan, “Yalın Model Fabrika” hızla yükseliyor.

Üniversitenin yanı sıra liselerle de nitelikli ara eleman yetiştirilmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren Yalova Makine İhtisas OSB, Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile okul-sanayi işbirliği protokolü imzalamıştı. OSB bünyesindeki üretim tesislerinde tam zamanlı istihdam garantisi sağlama hedefiyle oluşturulan protokol kapsamında sanayinin talep ettiği nitelikte insan kaynağının yetişmesine destek verecek branşlarda eğitimler geliştirilecek ve bu eğitimler okul bünyesindeki tüm öğrencilere uygulanacak. OSB içerisinde kurulması planlanan ‘Yalın Model Fabrika’ eğitimlerinden oluşturulacak eğitim planı dahilinde öğrencilere, İşletmelerde Beceri Eğitimi Stajı ve Yaz Dönemi Stajlarını OSB bünyesindeki üretim tesislerinde yapabilmeleri ile ilgili yardımcı olunacak. Protokol ile ayrıca bu liseden mezun olan öğrencilerden lise diplomasına ek olarak ustalık belgesi alan ve yalın eğitimlerini de başarıyla tamamlamış olanlara OSB bünyesindeki üretim tesislerinde tam zamanlı istihdam sağlanması hedefleniyor.

Bu kapsamda öğrencilere staj ve istihdam imkanları sağlayacak olan “Yalın Model Fabrika” ise hızla yükseliyor. Konuyla ilgili bilgi veren Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Yönetim binamız, Yalın Model Fabrika binamız ve Konferans Salonumuz yükselmeye devam ediyor. Kış şartlarına rağmen hızlı ilerleyen ekibimi, tüm çalışanları tebrik ediyorum” dedi.

Özdemir önümüzdeki hafta ise bir basın toplantısı düzenleyerek teknopark çalışmaları hakkında kamuoyu ile bilgi paylaşımında bulunacaklarını duyurdu. Özdemir, “Önümüzdeki hafta yapacağımız basın toplantısı ile değerli kamuoyunu, Teknopark çalışmalarımıza ilişkin tamamlanan, devam eden ve yapacağımız işler konularında bilgilendireceğiz. Yalova’mızı bilişimin, yüksek teknolojinin odağı yapma hedefimizi ortak akılla, birlikte başaracağız” diye konuştu.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle