Vural’dan, “Evde Kal Yalova” Çağrısı

Vural’dan, “Evde Kal Yalova” Çağrısı

MHP Yalova İl Başkanı Necati Vural vatandaşlara ve özellikle de 65 yaş üstü yaşlılarla kronik rahatsızlığı bulunanlara, “Evde Kal” çağrısında bulundu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlar zorunlu kalmadıkça sokağa çıkmamaya çalışıyor. Buna rağmen küresel salgını ciddiye almayan ve dışarıda hiçbir önlem almadan dolaşanlar da oluyor. Bu noktada bir açıklamada bulunan MHP Yalova İl Başkanı Necati Vural tüm vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti. Vural açıklamasında, “Değerli vatandaşlarımız, tüm dünya da olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Corona Covid-19 virüsü tehlikeli bir biçimde yayılmaya devam ediyor. Özellikle risk grubunu oluşturan vatandaşlarımızın yetkili mercilerin uyarılarını dikkate alarak sokağa çıkmaması hem kendileri hem de milletimiz için en hayırlısıdır. Güçlü ve dirayetli bir milletiz ancak bu illetin hiç şakası yok, her bir ferdimiz bizim için çok kıymetli ve değerlidir. Tek ricamız şu şanssız günleri atlatana kadar lütfen sokağa çıkmayalım, güzel günler geldiğinde yine hep beraber sahillere inip ormanlara çıkacağız, piknikte yapacağız yürüyüşte bunları hayatımıza yeniden kazandırmak için uyarılara uyalım.

Sevgili gençler hayat enerjiniz fazla biliyoruz, şimdilik bu enerjinizi evde yapacağınız aktivitelere ayırın, taşıyıcı olmak virüsü kapmak kadar tehlikeli, zaruri durumlar hariç sizlerin de evde nöbet tutmanızı diliyoruz. Değerli yaşlılarımız biliyoruz evde durmak zor sıkıcı ancak sizler bize daha çok lazımsınız, sizin tecrübenize her kesimin ihtiyacı var bizleri aksakallı dede, tonton ninelerimiz den mahrum bırakmayın. Daha çok uzun zamanımız olacak anılarınızı dinlemek için şimdilik biraz sabır.

Bu süreci fırsata çeviren stokçu ve karaborsacıları da kınıyoruz, unutmayın ki bu süreçte atlatılacak ve siz yine bu milletten ekmek yiyeceksiniz. Eminim ki Devletimizin kurumları sizlere göz açtırmayacaktır.

Bu virüs belasında en etkin mücadeleyi gösteren gecesi gündüzü belli olmayan baş tacı sağlık personellerimizi yürekten kutluyoruz. Kendileri aldıkları her kuruşu fazlasıyla hak etmekte Allah yardımcınız olsun... Tabi sağlıkçılarımızla beraber Emniyet güçlerimiz, kolluk kuvvetlerimiz, şoförlerimiz, market görevlilerimiz eczacılarımız, kısacası bu sürece katkı sunan sağduyulu davranan tüm halkımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Devletimiz bu mücadelede tüm Devletleri geride bırakmıştır. Başta sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca olmak üzere, İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu ve tüm ilgililere gayretlerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Halkımızdan tek isteğimiz sağduyulu olalım uyarıları dikkate alalım ve lütfen evde kalalım” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle