Vergi Rekortmenleri Ödül Aldı

Vergi Rekortmenleri Ödül Aldı

Vergi Haftası nedeniyle 2015 yılı Vergi rekortmenleri Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı. Burada söz alarak konuşan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ise, "Veren el, alan elden daima daha üstündür" dedi.

Vergi Haftası kapsamında gerçekleştirilen Vergi Rekortmenleri ödül töreni Uygulama Oteli'nde gerçekleştirildi Törene Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, YTSO Başkanı Tahsin Becan, Rektör Yardımcısı Ali Rıza Abay, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ve Yalova Defterdarı Mehmet Saygı’nın yanı sıra vergi mükellefleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını Yalova Defterdarı Mehmet Saygı gerçekleştirdi. Saygı konuşmasında, "Vergi Haftası kutlamaları kapsamında ilimizde Gelir ve Kurumlar Vergisi rekortmenlerine teşekkür belgesi verilmesi törenine teşriflerinizden dolayı teşekkür ederim. Vergi bilincinin oluşturulması, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artması amacıyla 1990 yılından beri kutlanmaya başlanan Vergi Haftası etkinliklerini kutlamaktayız. Ülkemizde sürekli olarak gündemde kalan vergi, ekonomik ve mali boyutlarının yanı sıra bir yandan devletin varlığı ve etkinliği, öte yandan yasaların hakimiyeti ve saygınlığı bakımından da önemli bir olgudur. Türkiye ekonomisi kamu ve özel kesimiyle birlikte bir bütündür" dedi.

Verginin toplumun her kesiminde yaygınlaşması gerektiğini belirten Saygı, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ekonomi ne kadar canlı ve dinamik olursa, vergi gelirlerimizde o oranda artacaktır. Bu nedenle verginin toplumun her kesiminde yaygınlaşması ve bilinçli vergi ödemenin alışkanlık haline getirilmiş olması büyük önem taşımaktadır. Vergi kanunları ile belirlenen görev ve sorumluluklarına duyarlılıklarından dolayı vergisini zamanında ve doğru bir şekilde ödeyerek, yarınlarımıza sahip çıkan üst düzeyde vergi ödeyen vergi rekortmeni olan ve olmayan tüm mükelleflerimize teşekkür ederim.”‘Veren el alan elden üstündür’..


Vergisini veren-vermeyen herkese teşekkür eden Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ise, “Veren el, alan elden daima daha üstündür. İş adamlarımız yüzlerce-binlerce insanın ekmek kapısı oluyor. Aynı zamanda devlete olan borcunu da ödemeyi ihmal etmiyorlar. Devlette bunun karşılığını veriyor. Devletin oluşabilmesi için ekonomik güce ihtiyaç vardır. Bu ekonomik güç de vergi ile olur. Ülkemizde ekonomik skala pozitif yönde gelişmeye başlamıştır. Bu bizim geleceğe rahat bakmamız anlamını taşır. Yalova gibi hem cesameti küçük hem de nüfusu küçük olan bir ilimizde gelir-gider denkleminde; giderden daha çok gelirin olduğu bir il olmanın sevinci içerisindeyiz. Burada olanlara teşekkür ediyorum, sıralamaya giremeyenlere de teşekkür ediyorum, alın teri dökerek vergi verenlere teşekkür ediyorum. Bu düşüncenin hem devlet hem de millet anlamında doğru çizgide gitmesini temenni ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Daha sonra Yalova’da ilk 10’a giren vergi mükelleflerine teşekkür plaketi sunuldu. Yalova’da vergi rekortmeni ise Cemre Marin Endüstri Anonim Şirketi oldu. Öte yandan ilimizde ilk 9 vergi mükellefi şu şekilde:
1-Cemre Marin Endüstri Anonim Şirketi.
2-Tersan Tersanecilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi.
3-Güney Süs Bitkileri Üretim ve Dış Tic. Ltd. Şti.
4-Okaytaş Madencilik Mühendislik İnşaat Otomosan Tic. Ltd. Şti.
5- Benoplastik Ambalaj ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti.
6-Yalova Uzmanlar Sağlık Hiz. San. Paz. Tic. A.Ş.
7-Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Sanayi ve Tic. A.Ş.
8-A.K.A Yemek ve Gıda Sanayi Tur. İnş. Nak. Tic. Paz. Ltd. Şti.
9-Erüst Tarım Üretim Pazarlama Ticaret Ltd. Şti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle