Valilik Muafiyet Listesini Genişletti

Valilik Muafiyet Listesini Genişletti

Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi hafta sonlarında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulanlar listesini genişletti.

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge kapsamında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, “Koronavirüs Tedbirleri-Sokağa Çıkma Yasağı Muafiyeti” konusunda yeni kararlar alarak kamuoyuna duyurdu. Buna göre hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma yasağından muaf olanlar listesi genişletilerek hafta sonu kurslarına katılma zorunluluğu olanlar ile bu kurslarda görev yapan eğitimciler de kapsama dahil edildi. Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi aldığı kararları şu şekilde kamuoyuna duyurdu;

İçişleri Bakanlığı İller idaresi Genel Müdürlüğünün 30.11.2020 tarihli ve 20076 sayılı Genelgesi ile getirilen sokağa çıkma kısıtlamasından, faaliyetin niteliğinden ötürü istisna tutulması gereken kişi ve yerlere sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde aşağıda belirtilen kişi ve yerlerin dahil edilecek. Araç muayene istasyonları ve buralarda çalışan personel ile araç muayene randevusu bulunan taşıt sahipleri de yasak kapsamında tutulacak.

Motorlu taşıt sürücü kursları, havacılık ve denizcilik kursları, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları ve iş makineleri sürücü eğitim kurslarına devam eden kursiyerlere yönelik hafta sonları düzenlenmesi zorunlu olan direksiyon eğitim sınavları ile diğer teorik ve uygulama sınavlarında görev alan komisyon görevlileri, usta öğreticiler ve bu sınavlara girecek kursiyerler hafta sonunda ki yasak kapsamı dışında olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı EBA Lise TV MTAL ve EBA platformunda yayınlanmak üzere Bakanlığa bağlı mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurumlarında çalışmaları devam eden uzaktan eğitim video çekimi, kurgu ve montaj faaliyetlerini yürütmekte olan ya da söz konusu çalışmaların koordinasyonunu sağlayan personel yasak dışında tutulacak.

Alınan tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması hususunda oy birliği ile karar verildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle