Vali Yılmaz Veda Etti

Vali Yılmaz Veda Etti

Valiler kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişi olan Yalova Valisi Tuğba Yılmaz düzenlenen veda töreni ile görevinden ayrıldı.

Törene ise 96 yaşındaki İsmet nine damga vurdu. Vali Yılmaz İsmet nineyi görünce konvoyunu durdurup aracından indi. Valiye sarılıp gözyaşı döken ve arkasından su dökerek İsmet nine, “O benim kızım” dedi.

2.5 yıldır Yalova’da vali olarak görev yapan Tuğba Yılmaz Valiler Kararnamesi sonrasında Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı. Vali Yılmaz için bugün Yalova Valiliği önünde bir veda töreni düzenlendi. Askeri ve mülki erkanın yanısıra il protokolü ve STK temsilcilerinin de katıldığı törende Vali katılan herkesle tek tek tokalaşıp vedalaştı. Ardından kendisine çiçek sunulan Yalova Valisi Tuğba Yılmaz aracına binerek makamdan ayrılmak üzere hareket etti. Tam da bu sırada kendini uğurlamaya gelenlerin arasında yer alan Yalova Huzurevi sakinlerinden 96 yaşındaki İsmet Soygür’ü fark etti. Hemen konvoyu durduran Vali Yılmaz bir kez daha aracından inerek yaşlı kadının elini öptü ve sarılarak helallik aldı. Vali Yılmaz’a sarılıp göz yaşlarına boğulan İsmet nine yanında getirdiği suyu da vali Yılmaz’ın arkasından döktü. İsmet nine basın mensuplarının, “Valiyi seviyor muydunuz”  sorusuna ise, “Çok kötü bir soru. O benim kızımdı diye” cevap verdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle