Vali Erol’dan Tıp Fakültesi Morfoloji Binasına Ziyaret

27 Mayıs 2023 11:43
Vali Erol’dan Tıp Fakültesi Morfoloji Binasına Ziyaret

Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyarette Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı da hazır bulundu.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Vali Erol’a Morfoloji Binası hakkında bilgiler verdi. Bahçekapılı, Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kurulduğunu ancak Morfoloji Binası olmadığı için öğrencilerin Uludağ Üniversitesi ile yapılan protokol kapsamında Bursa’da eğitim gördüklerini söyledi. Bahçekapılı, Morfoloji Binasının tamamlanması ile birlikte 2023/2024 akademik yılından itibaren öğrencilerin Yalova’da eğitimlerine devam edeceklerini belirtti.

Vali Erol ise üniversitelerin bulundukları kentlere büyük katkılar sağladıklarını vurgulayarak, Tıp Fakültesi’nin de Yalova için büyük bir ayrıcalık olduğunu ifade etti. Vali Erol, Tıp Fakültesinin Yalova’ya kazandırılmasında emeği geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ile tüm yetkililere teşekkür etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle