Vali Erol’dan Çarşı Pazar Denetim


Yalova Valisi Muammer Erol, çarşı pazar dolaşıp koronavirüs denetimi gerçekleştirdi.

İl protokolünün katılımıyla gerçekleşen denetimlerde Vali Erol, vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlattı.  Vali Erol, “Yolcularımız da sürücülerimiz de kurallara sıkı sıkı uysun” dedi

Yalova Valisi Muammer Erol, ilde koronavirüs tedbirlerini denetledi. Yalova Valisi Muammer Erol, kuralların ihlal edilmesine izin vermeyeceklerini dile getirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge kapsamında koronavirüs önlemlerine yönelik yapılan denetimlere Yalova Valisi Muammer Erol’un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da katıldı.

İlk durağı GOP Pazarı oldu

Vali Erol’un ilk denetim yaptığı yer Gaziosmapaşa Mahallesi’nde kurulan pazar yeri oldu. Burada alışveriş yapan vatandaşlarla da sohbet eden Vali Erol, vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlattı. Sarımsak tezgâhında da bir vatandaşla sohbet eden Vali Erol, virüslere karşı adeta kalkan görevi gören sarımsak yemelerini tavsiye etti.

Özdilek AVM ve minibüsleri denetledi

Vali Erol, ardından Özdilek Alışveriş Merkezi’nde de denetimde bulundu. Erol, ardından Özdilek AVM önünde durdurulan toplu taşıma araçlarındaki yolcu ve sürücülere kuralları hatırlattı. Burada bir sürücü ile konuşan Vali Erol, “Maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatmak için yeniden yollardayız. Yolcularımız da sürücülerimiz de lütfen bu kurallara sıkı sıkıya uysunlar. Hastanemiz doldu zaten. Bir müşteri de siz olursunuz hastanelere. Herkes kendisine dikkat etmek zorunda. Bizler de bu kurallara uyulup uyulmadığını denetlemeyi sürdüreceğiz” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle