Vali Erol Tersanelerdeki Önlemleri Denetledi

Vali Erol Tersanelerdeki Önlemleri Denetledi

Yalova Valisi Muammer Erol Altınova’da bulunan tersaneler bölgesinde denetimler gerçekleştirdi.

Denetimlerde tersanelerde alınan tedbirler hakkında Tersane Girişimcileri Başkan Vekili Orhan Gülcek’ten bilgi alan Vali Erol, duyarlı davranışlarından dolayı tersanecilere teşekkür etti.

Tersaneler bölgesinde Koronavirüs’e karşı alınan tedbirleri yerinde görmek için Altınova’ya giden Yalova Valisi Muammer Erol’u, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyigit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve Tersane Girişimcileri Başkan Vekili Orhan Gülcek karşıladı. Vali Erol ilk olarak termal kamera kurulu olan tersane güvenlik kontrol noktasından geçerek girdiği tersanede, çalışma sahasını ve yemekhaneyi gezerek buralarda alınan önlemleri denetledi. Ardından Tersane Girişimcileri Başkan Vekili Orhan Gülcek tarafından Vali Erol’a alınan tedbirler hakkında detaylar aktarıldı. Bilgilendirme ve Eğitim, Hijyen ve Dezenfektasyon, Gemilerle İlgili Özel Tedbirler, Yoğunluğu ve Teması Azaltacak Tedbirler başlıkları altında gerçekleşen brifingde koronavirüs’e karşı hassasiyetle önlem alındığına da vurgu yapıldı. Toplantıda Tersanelerde yolcu taşıyan servislerin de alınan son kararlar neticesinde kapasitenin %50’si kadar işçi taşıdığına değinilerek bu anlamda da gereken özenin gösterildiğinin altı çizildi.

Tersaneler Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Gülcek, “Sağlık, yakıt ve gıda dahil hayati öneme sahip ihtiyaçların Dünya’da her ihtiyaç sahibine kesintisiz ulaştırılması için, uluslararası lojistik zincirin devamlılığı önemlidir. İlk sırada sağlık için gereken tüm önlemler, ikinci sırada deniz ulaştırmasının devamını sağlamak geliyor; insan sağlığı ve yaşamsal ihtiyaçlar ticari kaygı ve beklentilerden önce gelir” dedi.

Toplantı masasında salon koltuk kapasitesinin yarısı kullanıldı ve katılımcılar arasında birer koltuk boş kalacak şekilde yerleşildi. Masada; başka ikramlar yerine el dezenfektanları ve kolonya bulunduruldu.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle