Vali Erol Şehit Analarını Unutmadı

Vali Erol Şehit Analarını Unutmadı

Yalova Valisi Muammer Erol Anneler Günü’nde ildeki şehit anneleri ve huzurevindeki yaşlıları ziyaret etti.

Yalova Valisi Muammer Erol Anneler Günü’nde ildeki şehit annelerini unutmadı. Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal ile birlikte Şehit Sabit Bayar ve Şehit Suat Orak'ın annelerini ziyaret eden Yalova Valisi Muammer Erol, “Anne, sınırsız sevginin, engin hoşgörünün, bağlılığın fedakârlığın, şefkatin, merhametin, karşılık beklemeden vermenin ve en masum duyguların sembolüdür. Sevgilerin en güzeliyle hayatımıza anlam kazandıran annelerimiz, ilk öğretmenimiz ve hayat boyu yol göstericimizdir. Toplumumuzun temelini oluşturan aileyi bir arada tutan ve aile hayatının birleştirici unsuru annelerimiz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın milli ve manevi değerlerle yetişmesinin de temel kaynağıdır. Annelerimiz, çocuklarının başarısı, mutluluğu ve geleceği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmazlar. İlk sözcüklerimizi, güzel ahlakı, saygıyı, sevgiyi, hoşgörüyü, fedakârlığı, şefkat ve merhameti annelerimizden öğreniriz.  Sevgili Peygamberimizin ‘Cennet Annelerin Ayakları Altındadır’ Hadis-i Şerif’inde annelerimizin ne kadar büyük bir mertebede oldukları gösterilmiş, vaktinde kılınan namazdan sonra en faziletli amelin anneye iyilik etmek olduğunu, Allah'ın rızasını kazanmanın, cennete ulaşma yolunun anneye hizmetten ve anneye karşı saygı ve sevgide asla kusur edilmemesi gerektiği de açıkça belirtilmiştir” dedi.

Şehit annesi olmanın ise çok daha özel bir durum olduğuna dikkat çeken Vali Erol, “Bu vatan uğruna canlarını gözlerini kırpmadan veren şehitlerimizin annesi olmak ise çok daha özel bir durumdur. Sizler ve sizlerden sonraki nesiller bu büyük onur ve gururu her zaman yüreklerinizde taşıyacaksınız. Bu millet şehitlerimize ve onların ailelerine her zaman minnettar kalacaktır” şeklinde konuştu.

Huzurevi ziyaret edildi
Yalova Valisi Muammer Erol huzurevindeki yaşlıları da bu özel günde unutmadı. Gerçekleştirdiği ziyaretten yaşlılarla tek tek ilgilenen Vali Erol onlarla uzun uzun sohbet etti. Huzurevi ve burada kalan yaşlılar hakkında da Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal’dan bilgi alan Vali Erol yaşlılara çeşitli hediyeler de sundu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle