Vali Erol Marka Toplantısına Katıldı

Vali Erol Marka Toplantısına Katıldı

Yalova Valisi Muammer Erol Kocaeli ilinde gerçekleştirilen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Vali Erol ve TR42 bölgesi valileri Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’u da makamında ziyaret ettiler.

MARKA Yönetim Kurulu Toplantısı Kocaeli’de gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Yalova, Sakarya, Bolu ve Düzce Valileri ilk önce Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Yalova Valisi Muammer Erol Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra diğer valilerle birlikte makama geçerek bir süre sohbet etti. Birlikte bölgeye hizmet vermekten onur duyacaklarını belirten Vali Erol, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’a yeni görevinde de başarılar diledi.

Vali Seddar Yavuz ise Yalova Valisi Muammer Erol, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Düzce Valisi Cevdet Atay’a ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, nezaketlerinden dolayı teşekkür etti.

Hayırlı olsun ziyaretinin ardından Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Temmuz ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Yalova Valisi Muammer Erol ve Düzce Valisi Cevdet Atay, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Düzce İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu katıldı. Toplantının başta bölgeye, sonrada ülkeye hayırlı ve uğurlu sonuçlar doğurması temennisinde bulunan Vali Seddar Yavuz konuşmalarında, “Ajansımızın ekonomik görünüm raporunu, ajansımızın desteklediği güdümlü projeleri, bölgemiz açısından fevkalade önemli olan afet riski raporunun sunulması ve değerlendirilmesini hep beraber yapmış olacağız. Bu vesileyle şehrimize gelen çok değerli valilerimize, başkanlarımıza bir kez daha hoş geldiniz diyoruz” dedi.

MARKA temmuz ayı olağan toplantısında; Ajansın ekonomik görünüm raporu, desteklediği güdümlü projeler ve dış kaynaklı projeler, afet risk yönetimi raporu, desteklediği projelerin ilerleme durumu ve 2020 yılı ilk 6 aylık birim ve genel faaliyet raporunun sunumu ve değerlendirilmesi yapıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle