Vali Denetime Çıktı, Minibüs Şoförü Valiye Dezenfektan İkram Etti


İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen genelgeye bağlı olarak Yalova’da da yüzlerce polis ve jandarmanın katılımı ile denetimler gerçekleştirildi.

Bu esnada ilginç görüntüler de ortaya çıktı. Durdurulan bir minibüsün şoförü Yalova Valisi Muammer Erol’a dezenfektan ikram edince Vali Erol şaşkınlığını gizleyemedi.

Yalova Valiliği tarafından il merkezi ve ilçelerde denetimler gerçekleştirildi. Bu kapsamda ilk etapta Kocaeli-Yalova-Bursa illerinin ulaşımını sağlayan karayolunda oluşturulan denetleme noktasına giden Yalova Valisi Muammer Erol burada araç sürücüleri ve vatandaşları sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralına uymaları yönünde uyardı. Ardından Yalova il merkezindeki bir uygulama noktasına giden Vali Erol burada da vatandaşlara uyarılarda bulundu. Durdurulan bir minibüsün şoförünün yanına giden Vali Erol şoförün kendisine dezenfektan ikram etmesi sonrasında şaşkınlığını gizleyemedi. Vali Erol’un bir çocukla yaptığı sohbette renkli görüntüler oluşmasına yol açtı.

Durdurulan araçlardaki yolcu ve şoförlere uyarılarda bulunan Vali Erol, “Bugün yollardayız. Maske, mesafe ve hijyenin önemine dikkat çekmek ve sizlere de bu kurallara uyun demek için meydanlardayız. Ama burada sadece bizim aldığımız tedbirler ve uyarılar yeterli değil. Zira eğer vatandaşlar bireysel olarak bu kuralları uygulamazsa genelde alınan tedbirler hiçbir işe yaramıyor. Bu konuda lütfen siz de çevrenizde bu kurallara uymayanları görürseniz uyarın” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle