Vakıf Katılım Yalova Şubesi Açıldı

Vakıf Katılım Yalova Şubesi Açıldı

Türkiye’nin 2. Devlet Kamu Katılım Bankası olan Vakıf Katılım 76. Şubesini Yalova’da açtı. Şubenin açılış kurdelesini Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş birlikte kesitler.

Katılım bankacılığında referans kurum olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vakıf Katılım, Yalova şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel ve çok sayıda davetli de açılışta hazır bulundu. Yalova Müftüsü Turgut Açari’nin duası sonrasında ise şubenin kurdelesi kesilerek açıldı. Açılışta yaptığı açıklamada strateji ve hedefleri kapsamında şube sayısını 76’ya çıkardıklarını belirten Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Türkiye’nin farklı noktalarında yıl sonunda yaklaşık 100 şubeye ulaşarak yaklaşık 1.200 çalışan sayına ulaşmayı ve katılım bankacılığı sektöründeki pazar payımızın yüzde 10 seviyesinin üzerine çıkmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda Yalova şubemizin açılışıyla sadece ülke ekonomisine değil bölge ekonomilerine destek olma vizyonumuzu sürdüreceğiz” dedi.

Vakıfların paylaşım kültürünü ve kamunun gücünü birleştirerek katılım bankacılığına yeni bir soluk getiren Vakıf Katılım, Yalova şubesini hizmete açtı. Şu ana kadar toplam 76 şubeye ulaşarak coğrafi olarak Türkiye’nin önemli bir kısmına erişen Vakıf Katılım, şubeleşme programıyla bireysel müşterilerin ve KOBİ’lerin her türlü finansal ihtiyaçlarını karşılamayı ve birikimlerini değerlendirirken onlara destek olmayı hedefliyor.

Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Erdoğmuş ve Ahmet Ercüment Özbek, Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş ve Vakıf Katılım Yalova Şube Müdürü Alper Kandemir’in katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine müşteriler de yoğun ilgi gösterdi.

35 ilde 76 şube

Açılış töreninde konuşan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, hedefleri kapsamında şubeleşme çalışmalarına hızla devam ederek 35 ilde 76 şube sayısına ulaştıklarını belirtti. Sektörün en genç üyesi olduklarını hatırlatan Göktaş, “Gençliğimizin getirdiği dinamizmi ve takipçisi olduğumuz kadim vakıf kültürünün yüzyıllara dayanan birikimini harmanlayarak, kamu desteği doğrultusunda hızlı bir büyüme süreci geçiriyoruz” diye konuştu. Şube açtıkları bölgelerde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ve bunun çalışma azimlerini perçinlediğini anlatan İkram Göktaş, müşterilerin hayatını kolaylaştıracak ürün ve hizmetleri geliştirme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Hedef 100 şube

2018 yılı büyüme stratejisi ve müşterilerine yakın olma ilkeleri doğrultusunda şubeleşme çalışmalarına devam edeceklerini belirten Göktaş, “Bu doğrultuda Türkiye’nin farklı noktalarında açacağımız şubelerle yaklaşık 100 şubeye ulaşıp yaklaşık 1.200 çalışan sayısına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi. Yaptıkları çalışmalarla 2018 yılı sonunda Vakıf Katılım’ın sektör pazar payını yüzde 10’un üzerine çıkarmayı hedeflediklerini anlatan Göktaş sözlerine şöyle devam etti: Bu doğrultuda reel sektörle aktif bir iş birliği içinde olarak; kâr-zarar ortaklıkları, proje finansmanları ve sermaye piyasası ürünleri ile katılım bankacılığının gelişmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Vakıf Katılım Marmara’nın kalbinde

Yalova’nın sahip olduğu ekonomik güç ve kültürel zenginlik ile Marmara’nın kalbi konumunda olduğunu söyleyen Göktaş “Ülkemizin gemi ve yat ihracatında öne çıkan şehirlerinden biri Yalova. Turizmden tarıma, hizmet sektöründen sanayiye uzanan geniş bir yelpazesi olan bu şehirde olduğumuz için çok mutluyuz. Yalova bize, biz Yalova’ya güç katacağız” diye konuştu.
Dolar Kuru stabil hale gelecektir
 Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, dolar kurunun yıl sonu tahminleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Göktaş, “Seçimleri yeni geride bıraktık. Seçim belirsizliği ile seçim öncesi Dolar’da çok ciddi dalgalanmalar oldu. Hepimizin beklentisi aslında seçimden sonra biraz daha stabil bir ortamın oluşmasıydı ama elbette bizim için iç dinamikler değil, dış dinamikler de gündemde. Ekonomi savaşları gündeme gelince maalesef beklenen stabilite pek sağlanmış görünmüyor dolarda. Şu an itibarı ile 4.80’le 5 bandı arasında maalesef gidip geliyor. Biz dolar kurunun yıl sona kadar bu seviyelerde seyredeceğini düşünüyoruz. İnşallah yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte ilk tepkiler pek öyle değil ama ilerleyen günlerde icraatlarla birlikte kurun stabil bir hale geleceğini ve beklenen seviyelere gerileyeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle