Uyuşturucu Ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi

25 Kasım 2022 09:01
Uyuşturucu Ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi

Yalova Emniyet Müdürlüğü toplumun her kesimine yönelik eğitim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede Tersan Tersanesi personellerine yönelik Madde Bağımlılığı ile Mücadele ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine yönelik eğitim verildi.

Yalova Emniyet Müdürlüğü En İyi Narkotik Polisi Anne ve Kadına El Kalkamaz Projeleri çerçevesinde eğitimlerini sürdürüyor. Altınova ilçesinde bulunan Tersan tersanesi personellerine yönelik bir eğitim gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen eğitimde uyuşturucu ve kadına yönelik şiddetle mücadelede neler yapılması konusunda detaylı bilgiler paylaşıldı. Tersan tersanesi personellerinin sorularının da yanıtlandığı eğitim hakkında bilgi veren Yalova İl Emniyet Müdürlüğü ise, “Madde Bağımlılığı ile Mücadele ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine yönelik Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Örgütleri ve Özel Sektörler ile işbirliği çalışmaları yürütülmektedir. İlimiz Tersaneler Bölgesinde Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde; TERSAN Tersanesi destek ve katılımları ile kurum personel ve çalışanlarına yönelik En İyi Narkotik Polisi Anne ve Kadına El Kalkamaz Projeleri amaç ve hedefleri doğrultusunda eğitim faaliyetleri düzenlendi. Narkotik Şube Müdürlüğümüz, Asayiş Şube Müdürlüğümüz görevlilerince görsel sunumlar eşliğinde 10 ayrı faaliyet ile 1000 kişilik personel ve çalışana En iyi Narkotik Polisi Anne ve Kadına El Kal-Ka-Maz Sloganı ile UYUMA ve KADES Uygulaması hakkında eğitim ve farkındalık faaliyetleri düzenlenmiştir. Eğitim Programları içerisinde; Proje Tanıtım Videoları ile KADES Uygulaması, UYUMA Aplikasyonu tanıtım, kurulum videosu izlenimleri Proje El Broşürleri Dağıtımları ile bilgilendirme ve farkındalık faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

Toplumun huzur ve güvenliği, sağlıklı yarınlar için bahse konu hususlarda kurumlar arası işbirliği çalışmaları sürdürülecektir” denildi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle