“Üvey Evlat Muamelesi Görüyoruz”

01 Aralık 2021 08:22
“Üvey Evlat Muamelesi Görüyoruz”

Türkiye Hentbol Erkekler 1. Ligi B Grubu’nda mücadele eden Zirve Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Alper Erin ili Hentbol’de temsil eden kulübün adeta üvey evlat muamelesi görmesinden şikayet etti.

Zirve Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye Hentbol Erkekler 1. Ligi B Grubu’nda ilimizi temsil ediyor. Gençlerden kurulu bir takımla önemli sponsorlar tarafından desteklenen kulüplerle mücadele den kulüp tüm karşılaşmalara kendi imkanları ile gidiyor. Bu noktada bir açıklama yaparak duruma sitem eden Zirve Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Alper Erin, “Zirve Gençlik ve Spor Kulübü olarak, Yalova’nın çocuklarıyla Yalova’mızı Türkiye Hentbol Erkekler 1. Ligi’nde temsil ediyoruz. Çocuklarımız ‘Yalova’ için mücadele ederken bırakın sponsor bulmayı 1 TL bile destek göremiyor, bu şehrin bir takımı olarak maalesef kabul görmüyoruz” dedi.

Takımdaki pırıl pırıl gençlerin çıktıkları her maçta, “Yalova” diye bağırdıklarını ve bu ili temsil etmekten her zaman gurur duyduklarını da ifade eden Erin, “Biz ne olursa olsun, kulüp olarak bu gençlerimize hizmet etmekten ve çocuklarımızın bu mücadelesine destek olmaktan onur duyuyoruz. Onlar bizim çocuklarımız. Bizim çocuklarımız maçtan önce ve maçtan sonra ‘Yalova’ diye bağırıyor. Onlar şehrimizin adını her bağırdığında bizi gururlandırıyorken, kulüp olarak ne geçen sezon ne de bu sezon, Yalova'yı temsil eden bu çocuklarımız için 1 lira bile destek alamadığımız gibi ne bir siyasetçinin ne de Yalova'mızın sözde önde gelenlerinin tribünlerde de desteğini görememek bizleri derinden üzüyor. Üzülerek söylüyoruz ki takımımız ikinci sınıf muamele görüyor. Yaşları 16 ile 21 arasında değişen pırıl pırıl gençlerimize neden destek verilmiyor anlam veremiyoruz. Ve bu soruyu sıkça dile getiriyoruz.  Söze gelince aidiyet kelimesini ağzından düşürmeyen seçilmişlerimiz, atanmışlarımız ve bu şehirden para kazanan iş insanları yaşları 16 ile 21 arası gençlere bırakın sahip çıkmayı yüzlerine bile bakmıyorlar.  Ancak sosyal medya hesapları üzerinden boy boy popüler spor dallarını izlemeye gidip güzel güzel fotoğraflar yayınlamasını biliyorlar. Ancak bu pırıl pırıl gençlere yardım etmeye gelince bir anda yok oluveriyorlar.  Söze gelince de değerli büyüklerimizin bahaneleri de sürekli ‘Bilmiyorduk’ oluyor. Bu ayrımın neden yapıldığını bilmek istiyoruz. Hentbolun Türkiye’de popüler olmaması mıdır sorun?  Bunlar Yalova’nın çocukları değil mi? Hani nerede aidiyetçi büyüklerimiz nerede Yalova sevdalıları” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle