“Üniversiteye Yolculuk” İşbirliği Protokolü İmzalandı

“Üniversiteye Yolculuk” İşbirliği Protokolü İmzalandı

Lise son sınıf öğrencilerinin üniversite sınavına en iyi şekilde hazırlanmasını öngören “Üniversiteye Yolculuk” işbirliği protokolü Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nde imzalandı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Yalova Belediyesi arasında “Üniversiteye Yolculuk” işbirliği protokolü imzalandı. İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ve Yalova Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Tutuk tarafından imzalanan protokol ile Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Yalova Merkezdeki lise son sınıf öğrencileri ve liseden mezun olan, yükseköğretime devam etmek isteyen öğrencilerin yükseköğretim sınavına organize bir şekilde hazırlanması amaçlanıyor.

Üniversite sınavına hazırlanacak öğrencilere yönelik çalışmaların önünü açacak olan protokole Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol imza koydu.

Geleceğimiz olan öğrencilere ve eğitime her zaman koşulsuz olarak destek vereceklerini belirten Yalova Belediye Başkan Vekili Tutuk; “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Belediyemiz ile ortak yapmış olduğumuz “Üniversiteye Yolculuk” işbirliği protokolüyle Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Yalova Merkezdeki lise son sınıf öğrencileri ve liseden mezun olan, yükseköğretime devam etmek isteyen öğrencilerin yükseköğretim sınavına organize bir şekilde hazırlanmasını amaçlamaktayız. Geleceğimiz olan gençlerimize eğitim konusunda Yalova Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle