Umut Güçlü Ak Parti İl Başkanlığını Devraldı

13 Mart 2023 10:07
Umut Güçlü Ak Parti İl Başkanlığını Devraldı

AK Parti Yalova Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa eden Muğlim Bağatar’ın yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Yalova İl Başkanı olarak atanan Umut Güçlü düzenlenen törenle görevi devraldı.

AK Parti İl Binasında düzenlenen törenle AK Parti Yalova İl Başkanı olarak atanan Umut Güçlü görevi AK Parti Yalova Milletvekili adaya adayı olmak için görevinde ayrılan Muğlim Bağatar’dan devraldı. İlk olarak AK Parti İl Başkanlık makamında mini bir tören düzenlendi. Burada Muğlim Bağatar ve Umut Güçlü bir birlerine çiçek sundular. Ardından konferans salonuna geçen partililer konuşmaları dinlediler. Devir teslim törenine AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ile Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, AK Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek, AK Parti Yalova Gençlik Kolları Başkanı Muaz Ceylan, parti yöneticileri ve kalabalık bir partili grubu da katıldı.

“Başarılar diliyorum”
Burada ilk konuşmayı AK Parti Yalova Milletvekili aday adayı Muğlim Bağatar yaptı. Yerine AK Parti İl Başkanı olarak atanan Umut Güçlü’ye görevinde başarılar dileyen Bağatar, “2018 yılından beri devam ettiğim il başkanlığı görevimi, Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle milletvekili aday adayı olmak için bıraktım. Uzun yıllardır birlikte görev yaptığımız belki de Türkiye’de ki en uzun süre merkez ilçe başkanlığı görevini sürdüren Umut Güçlü Başkanımız Cumhurbaşkanımız tarafından partimizin il başkanlığına getirildi. Başkanlık görevimizi de bugün kendisine devrettim. Ben çok kıymetli başkanıma, değerli teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Birlikte çok güzel görevler yaptım. Umut başkanıma da önümüzde ki süreçte başarılar diliyorum” dedi.

“Kutlu kadro”
Bağatar’ın ardından söz alan AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise birlik ve beraberlik mesajı yüklü bir konuşma gerçekleştirdi. Büyükgümüş, “Coşkuyla, birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye Yüzyılını inşa etmek için biraraya gelen bir teşkilat görüyorum karşımda. Bugün Ak Parti Yalova Teşkilatlarımız için çok önemli ve özel bir gün. Değerli abim ve başkanımız Muğlim Bağatar görevi yine uzun yıllardır bu teşkilatlarda emeği olan Umut Güçlü’ye devrediyor.  Bu tarz değişim ve dönüşümler diğer partilerde ayrılık ve gayrılığa yol açar. Elhamdülillah bizim partimizde birlik ve beraberliğin daha da güçlenmesine neden oluyor. Bugün bu salona sığmayan bir heyecanla birlikteyiz. İnşallah numunesi bugün bu salonda bir araya gelmiş bu güzide ekip partimizin politikalarını liderimizin tüm dünyaya yönelik mesajlarını Yalova’mızda sokak sokak, kapı, kapı, fert, fert taşıyıcısı olacak. Bu kutlu kadroya bundan önce de olduğu gibi heyecanını, gayretini daha çok arttırarak Umut güçlü başkanımız liderlik edecek. Önümüzde büyük bir yarış var. Türkiye’yi geleceğe taşıma davasının büyük bir dönüm noktası var. Ben yürekten inanıyorum ki şimdiye kadar olduğu gibi bugünden sonra da burada hem Umut Güçlü başkanımız hem de değerli ekibi gerçekten efsane işlere, efsane hizmetlere öncülük edecek ve inşallah 15 Mayıs sabahında Yalova’mız yepyeni bir Türkiye’ye uyanacak” diye konuştu.

“15 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılını başlatacağız”
AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol da devir teslim töreninde partililere hitap etti. 15 Mayıs tarihinden itibaren Türkiye Yüzyılını başlatacaklarını ifade eden Akyol ise, “Bugün bir siyasi şöleni yaşıyoruz. Yalova güçlü ve renkli bir il ancak harita üzerinde küçük bir il. Bu ilin merkez ilçe başkanı Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile il başkanı oldu. Diğer siyasi partilerde Türkiye’ye malolmuş isimleri bir gecede gömdüler. Ak Partinin farkı ise işte burada yatıyor. 15 Mayıs’ta sokakları kaplayacak bir coşku ile Türkiye Yüzyılını hep birlikte başlatacağız” şeklinde konuştu.

3 milletvekili çıkartacağız
Akyol’un ardından söz alan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, önce 3 milletvekilliğini ardından da 14 belediyeyi kazanacaklarını dile getirerek, “Muğlim Bağatar başkanımız görev süresinde çok önemli çalışmalar yaptı. Onun bu çalışmaları çıtayı da çok yukarılara çıkardı. Şimdi hedefimiz 3 milletvekilliğini de almak. Bununla da kalmayacağız. Başkanlığı alan Umut Başkanımızın da bu çalışmaların üzerine koyacağı çalışmalarıyla yerel seçimlerde de 14 belediyenin hepsini alacağız. Buna inancımız tam. Ben Muğlim başkanımızın da, Umut başkanımızın da çalışkanlıklarına şahidim. Sizlerin de desteği ile bütün başarılar gelecek” dedi.

“Cumhurbaşkanımıza söz verdim”
Devir teslim törenini son konuşmasını ise AK Parti Yalova İl Başkanlığı görevine atanan Umut Güçlü gerçekleştirdi. Yalova’da 3 milletvekilliğini de almak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a söz verdiğini dile getiren Güçlü, “Benimle birlikte 11 sene emek çeken tüm teşkilatıma teşekkür etmek istiyorum. Parti bir isimdir ama bizim davamız, Allah’ın yolu ve kelamıdır. Bu süreçte de sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Ak parti Yalova İl Başkanı olarak atandım. Muğlim başkanımın yerini doldurmak gerçekten de çok zor olacak. Kendisi adeta partimize vakfetmiş birisidir. Onun koyduğu çıtaya ulaşmak ilk hedefimiz. Ondan sonraki hedefimiz ise Yalova’dan Cumhurbaşkanımıza güçlü bir destek vermek ve buradan 3 milletvekili çıkartmak. Sayın Cumhurbaşkanımız da dün bana, ‘Bana Yalova’da önce milletvekilliklerini ardından da belediye başkanlıklarını almadan bana gelmeyin’ dedi. Ben de ona söz verdim. Cumhurbaşkanımızın morali çok iyi arkadaşlar. O kadar keyifliydi ki. Onu bu kadar emin ve keyifli görünce seçimi çok güçlü bir şekilde kazanacağımıza olan inancım daha da pekişti. Önümüzde bir seçim var. Şuna inanın ben partime, reisime ve partili arkadaşlarıma yakışır bir il başkanı olacağım” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle