Umudu Yeşerten Çocuklar İmza Verecek

03 Mayıs 2019 09:47
Umudu Yeşerten Çocuklar İmza Verecek

“İstanbul Rüzgarı” adlı kitabın yazarı Ferhat Rüzgar Vural ve yaptığı resimlerle kitabı görselleştirerek adından söz ettiren genç ressam Simay ilaslan 04 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 13:00’de RDKM’de düzenlenecek imza gününde hayranları ile buluşacaklar.

Umudu Yeşerten Çocuklar Kitap İmza Günü ve Resim Sergisi 04 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 13:00’de RDKM’de kapılarını sanatseverlere açacak. Yalovalı öğrencilerden Ferhat Rüzgar Vural’ın yazdığı “İstanbul Rüzgarı” adlı kitap raflardaki yerini kısa süre önce almıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Yalova ziyaretinde de kendisine öğrenci tarafından bizzat hediye edilen kitap İstanbul’un tarihini anlatıyor. Genç yazarın kitabı ise, “Bu kitap, sabrın kitabıdır. Bu ülkenin zehir gibi zeka ve azme sahip milyonlarca çocuğunun kitabıdır. Fırsat verilen her çocuğun başarabileceğinin kitabıdır. Bu kitap Megaralılardan Bizans'a; Osmanlı'dan Cumhuriyete İstanbul'un evriminin kitabıdır. 7 Tepeli şehrin bir çocuk tarafından 2 yılda karış karış gezilip sayısız eserle desteklendiği bir kaynaktır bu kitap” sözleri ile tanıtıldı.

Kitabın resimlerini çizen genç ressam Simay ilaslan da Cumartesi günkü etkinlikte kitapta yer alan resimlerinden oluşan sergisini açacak. İki küçük sanatçı hayranları ile buluşarak imza verecekler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle