Ümit Çakmak’ı 22 Kişilik Bir Ekip Aramaya Başladı

Ümit Çakmak’ı 22 Kişilik Bir Ekip Aramaya Başladı

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde açıldığı sandaldan düşerek denizde kaybolan Ümit Çakmak’ı arama çalışmalarına yeniden başlandı.

Aramalara İstanbul, Bursa, Antalya ve Yalova AFAD ekipleri ile İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri de destek veriyor.

Denize açıldıktan bir süre sonra dengesi bozularak suya düşen ve ardından da kaybolan Ümit Çakmak’ı bulmak için İstanbul, Bursa, Antalya ve İHH Vakfı ekiplerinden de destek geldi. Kısa bir süre önce sonlandırılan çalışmalara İstanbul, Bursa, Antalya ve Yalova AFAD ekipleri ile İHH İnsani Yardım Vakfı ekiplerinin de katılımı ile daha geniş bir alanda yeniden başlandı.  22 kişiden oluşan ekip, ilk olarak botlarla deniz yüzeyinde çalışma sürdürürken, hava şartlarına bağlı olarak dalgıçların da su altında çalışma yürüteceği öğrenildi.

05 Ocak 2021 gecesi arkadaşları E.Ü. ve S.B. ile sahile giden Ümit Çakmak (29), başkasına ait bir sandalla denize açılmış, kendisinden haber alamayan arkadaşlarının durumu bildirmesi üzerine arama çalışması başlatılmıştı. Sahil Güvenlik Komutanlığı, Yalova Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şubesi ve AFAD ekiplerinin 4 günlük aramaları sonuç vermeyince çalışmalar sonlandırılmıştı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle