Tutuk’u Duygulandıran Savarona Maketi

Tutuk’u Duygulandıran Savarona Maketi

Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk maket sanatçısı Yahya Ekler’i atölyesinde ziyaret etti. Ziyarette Atatürk’ün Savarona yatının birebir maketini gören Tutuk bir hayli duygulandı.

Yaptığı gemi maketleri ile beğeni toplayan sanatçı Yahya Ekler Yalova belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’u atölyesinde konuk etti. Tutuk’a çalışmaları ve ortaya çıkan eserler hakkında bilgiler veren Ekler Atatürk’ün Savarona yatının birebir olarak yapılan maketini de tanıttı. Yalova’ya çok ayrı bir önem veren Atatürk’ün bir dönem kullandığı Savarona adlı yatının maketini inceleyen Tutuk’un bir hayli duygulandığı gözlendi. Yalova’nın Atatürk açısından ayrı bir yeri olduğunu hatırlatan Tutuk, “Atatürk’ün kullandığı bu yat beni o yıllara götürdü. Kurtuluş mücadelesi ve Atatürk’ün Yalova’ya verdiği önem unutulmaz. Savarona yatı da o dönemlere şahitlik eden önemli bir emanet. Bu yatın maketini yapan Yahya Ekler abimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Atölyeyi gezen Tutuk sanatçının diğer çalışmaları hakkında da bilgiler aldı. Bu yatların yer aldığı bir serginin açılması gerektiğini vurgulayan Tutuk bu konuda da yeniden bir araya geleceklerinin altını çizdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle