Tutuk Sosyal Konut Projesi Tanıtımına Katıldı

15 Eylül 2022 09:42
Tutuk Sosyal Konut Projesi Tanıtımına Katıldı

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük sosyal konut projesi tanıtım programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun süredir detayları beklenen 81 ilde yapılacak olan toplu konut projesini Ankara’da düzenlenen programla açıkladı. Programa 81 ilin Belediye Başkanları da katıldı. Bu çerçevede Ankara’ya giden Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk programda yer aldı. Burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını dinleyen Tutuk, diğer illerin belediye başkanları ile de istişarelerde bulunma imkanı yakaladı.

Yalova’nın toplu konut projesinden il merkezinde 740 Altınova’da 60 olmak üzere toplamda 800 konutla faydalanmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, “Hep birlikte Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük toplu konut projesinin açıklanma anına şahitlik ettik. Artan konut ve kira fiyatlarının vatandaşlarımızı mağdur ettiği günümüzde bu proje ilimizde dar gelirli vatandaşlar açısından çok büyük bir imkan oluşturuyor. Kazımiye bölgesinde yapılacak olan konutlar sayesinde bu bölgede ilimizin büyük mahallelerinden birisi oluşuyor. Konutların tamamlanması sonrasında burasını mahalle yapabiliriz” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle