Tutuk Pazarcı Esnafını Dinledi

Tutuk Pazarcı Esnafını Dinledi

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk pazarcı esnafının sorunlarını yerinde öğrenmek adına esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Tutuk pazarcıların taleplerinin yerine getirilmesi ve sorunların ortadan kaldırılması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını da dile getirdi.

Göreve geldiği günden beri adeta makamında oturmayan Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk belediye çalışmalarından artta kalan zamanında da esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya özen gösteriyor. Bu kapsamda Yalova Pazarcılar Odası Orhan Seyfi Kalyoncu ile birlikte pazaryerini ziyaret eden Tutuk burada ki esnaflarla bir araya geldi. Esnafların çayını içen ve sohbet eden Tutuk kendisine iletilen sorunları ve talepleri de dikkatle dinledi. Kısa vadede ortadan kaldırılabilecek sorunlar ve yerine getirilebilecek olan talepler için müdürlere gerekli talimatları anında veren Tutuk, uzun vadeli sorun ve talepler için de not alarak bunların takipçisi olma sözü verdi. Pazarcıların daha modern şartlarda ticaret yapmalarını istediklerini buna yönelik planlamalarının da olduğunu belirten Tutuk, “Pazarcı esnafımızın sorunların biliyoruz. Ama bu sorunların çözümünde onlarla yapılacak olan istişarenin de önemine inanıyoruz. O nedenle bulduğumuz her fırsatta esnaflarımızla bir araya gelerek onlarla görüş alış verişinde bulunmaya çalışıyoruz. Pazarcılar Odası ile koordinasyon ve diyalog içerisindeyiz. Odamızın bize ilettiği tüm talepleri imkanlarımız ölçüsünde yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Pazarcı esnafı da Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un sık sık kendilerini ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle