Türk dünyası 25. Kez yalova’da buluşacak

14 Temmuz 2022 10:42
Türk dünyası 25. Kez yalova’da buluşacak

Türk Dünyası Yalova Folklor Eğitim Merkezi (YAFEM) tarafından düzenlenen Türk Boyları Kültür Şöleni ile Yalova’da buluşacak.

25. Türk Boyları Kültür Şöleni 17 Temmuz 2022 Pazar günü düzenlenecek olan kortej ile start alıyor. 16 ülkeden gelen ekiplerin katılımı ile gerçekleşecek olan şölenin programı da netleşti. 22 Temmuz 2022 tarihine kadar sürecek olan festivalin programı ise şöyle:

Şölen, tüm ekiplerin katılımıyla 17 Temmuz saat 17.00'da açılış korteji ile start alacak. Ekipler saat 21:00’de Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek olan Gala gecesinde sahne alacaklar. Burada Azerbaycan, Bulgaristan, KKTC, Kırgızistan, Özbekistan, Bosna-Hersek, İran Türkleri, Irak Türkmenleri, Kabardey, Astrahan, Saha-Yakut, Kazakistan, Kuzey Osetya-Vladi Kavkaz, Karaçay-Çerkez, Çeçenistan-Dağıstan ve Doğu Türkistan Derneği ekipleri sırayla sahne alarak Türk kültürünün değişik coğrafyalardaki halk oyunlarını Yalova’da sunacaklar.
18-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında Gazipaşa Caddesi Mini Anfi Tiyatro’da olacak ekipler burada Yalovalılarla buluşacaklar. Şölenin kapanış gecesi ise 22 Temmuz 2022 Cuma Günü saat 21:00’de Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.
YAFEM Yönetim Kurulu Başkanı Özer Koyuncu tüm vatandaşları bu yıl 25.si düzenlenecek olan Türk Boyları Kültür Şöleni’ne katılmaya davet etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle