Tufag, Türkiye Finaline Yükseldi

19 Eylül 2023 11:50
Tufag, Türkiye Finaline Yükseldi

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Spor Kulübü (TUFAG), Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Türkiye Halk Oyunları Yarışması’nda ismini finale yazdırdı.

TUFAG,   THOF tarafından düzenlenen, Türkiye Halk Oyunları Yarışması’nda finale çıkmayı başardı. TUFAG, İstanbul’da yapılan Grup Yarışması’nda Büyükler Düzenlemeli Dalda birinci, Yıldızlar Düzenlemeli Dalda ise ikinci oldu. TUFAG, geçen yıl da THOF Türkiye Halk Oyunları Yarışması’nda finale yükselmiş ve Türkiye 8.si olmuştu. Bu yıl da aynı başarıyı tekrarlayan TUFAG, Yalova’yı Türkiye Finali’nde temsil edecek.

TUFAG SK Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak, yarışma sonrası yaptığı açıklamada, uzun ve zorlu bir hazırlık sürecinden geçtiklerini belirtti. Altıparmak, “Çok emek verdik, çok fedakârlık yaptık. Ekiplerimiz performanslarını en iyi şekilde sergilediler. Bu başarı hepimizin. Yalova’nın gururu olduk.” dedi.

Altıparmak, Türkiye Finali’ne hazırlanacaklarını da söyleyerek, “Bu önemli basamağı atlattık ama daha yapacak çok işimiz var. Ekiplerimizin olumlu ve olumsuz yanlarını değerlendireceğiz. Daha fazla ekiple finale çıkmak için çalışacağız. Türkiye Finali’nde de en iyi şekilde mücadele edeceğiz.” diye konuştu

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle