Tufag Türkiye 3’ncüsü Oldu

20 Kasım 2023 09:11
Tufag Türkiye 3’ncüsü Oldu

Yalova’nın gururu TUFAG Türkiye üçüncüsü oldu Gaziantep’te düzenlenen büyükler Türkiye halk oyunları şampiyonasında Yalova’yı temsil eden TUFAG, geleneksel düzenlemeli dal kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) ile Gaziantep Şahinbey Belediyesi iş birliğiyle Şehit Kamil Kongre merkezinde gerçekleşen şampiyonada kulüpler, “geleneksel düzenlemesiz dal” ve “geleneksel düzenlemeli dal” kategorilerinde yarıştı. Şampiyonaya Türkiye’nin farklı illerinden 15 kulüp katıldı. Kıyasıya geçen yarışmalarda TUFAG,  geleneksel düzenlemeli dal kategorisinde Türkiye üçüncülüğünü elde ederek Yalova’nın gururu oldu. TUFAG Başkanı Aydın Altıparmak ise, “Çok mutlu ve gururluyuz. Türkiye’deki bütün halk oyanları ekipleri içinde Yalova’yı temsilen katıldık. Buradan Yalova’ya Türkiye üçüncüsü olarak dönüyoruz.” dedi.

Türkiye Şampiyonası için sıkı bir hazırlık sürecinden geçtiklerini de hatırlatan Altıparmak, “Ekip olarak çok çalıştık, çok emek verdik. Hocalarımıza, destekçilerimize ve tüm Yalova halkına teşekkür ediyoruz. Halk oyunlarımızı yaşatmaya ve başarılarımızı artırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle