“Torunlarının Geleceği İçin Evden Çıkma”

“Torunlarının Geleceği İçin Evden Çıkma”

Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan hastalara yönelik uygulamaya koyduğu sokağa çıkma yasağına yönelik denetleme gerçekleştirdi.

Bir polis ise yasağa uymayıp dışarıya çıkan bir yaşlıya dakikalarca dil dökerek, “Torunlarının geleceği için evden çıkma” ricasında bulundu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hayata geçirilen 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma yasağı sürüyor. Bu kapsamda Yalova polisi de sürekli uygulamalar yaparak yasağa uyulması için çaba harcıyor. Son olarak bankaların yoğun olarak bulunduğu Cumhuriyet Caddesi’nde denetimler gerçekleştiren polis ekipleri bu yasağa uymayarak dışarıya çıkan vatandaşları tespit etti. Bu vatandaşlara yasal olarak uygulanması gereken cezai işlem hatırlatılarak evlerinde kalmaları çağrısı yapıldı. Bir polis ise yasağa uymayarak bankaya gelen 65 yaşlı bir vatandaşa dakikalarca dil döktü. Yasağın hem onların hem de toplumun sağlığının korunması açısından önemli olduğunu dile getiren polis memuru, “Evde kalmanız lazım. Gerek kendiniz, gerek sevdikleriniz için, torunlarınızın geleceği için evden çıkmamanızı rica ediyoruz. Çevrenizde evlerinde çıkan 65 yaş üstü vatandaşlar olursa onları da uyarın. Biz sizlerin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağız. Bugünleri hep birlikte atlatalım” dedi.
Yasağa uymayarak dışarıya çıktıkları tespit edilen 65 yaş üstü vatandaşlar ise polis ekipleri tarafından evlerine götürülerek bırakıldılar. Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetimlerin süreceğini dile getirdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle