Tonçer’e Büyük Görev

Son Güncelleme : 24 Ağustos 2021 18:08
Tonçer’e Büyük Görev

Yalova AFAD Müdürü Doğan Tonçer, Azerbaycan’dan gelen ve yangın söndürme çalışmalarına katılan 400 itfaiyeci ve 60 aracın yangın bölgesindeki sevk ve idaresini gerçekleştiriyor.

AFAD ve Yalova Belediyesi ise bölgede toplamda 3 araç ve 8 personelle alevlerle mücadele ediyor.

Manavgat ve Marmaris’teki yangınlara müdahale etmek için bölgeye giden Yalova AFAD ve Yalova Belediyesi ekipleri alevlerle mücadeleyi kesintisiz sürdürüyor. Yalova AFAD Müdürü Doğan Tonçer’de itfaiyecilik konusundaki başarıları ve tecrübesi göz önüne alınarak bölgeye gönderildi. Tonçer’e büyük bir görevde verildi. Azerbaycan’dan yangın söndürme çalışmalarına katılmak üzere ülkemize gelen ekiplerin büyük bölümünün sevk, idare ve koordinasyon yetkisi Tonçer’e verildi. Tonçer 400 Azerbaycanlı İtfaiyeci ve 60 aracı yangınla mücadele de yönlendiriyor. Bölgedeki çalışmalar hakkında bilgiler veren Tonçer, “Yalova Belediyesi 2 araç ve 4 personelle birlikte Antalya’nın Manavgat ilçesinde 10 gün boyunca yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Buradaki görevini tamamlayıp Muğla Kemerköy Termik Santraline gelerek yangın söndürme çalışmalarına destek veriyorlar.

Ayrıca Yalova AFAD İl Müdürlüğü olarak biz de 1 araç ve 4 personelle 6 gündür, Manavgat, Marmaris ve Muğla Kemerköy Termik Santralinde sevk, idare ve koordinasyonla ilgili görev yapıyoruz. Yine dost ve kardeş ülke Azerbaycan’dan gelerek yangın söndürme çalışmalarına destek veren 60 araç ve 400’e yakın itfaiyecinin de sevk ve idaresini Yalova AFAD Müdürlüğü olarak biz gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle