Tıp Fakültesi Adademik Kadrosunu Güçlendiriyor

17 Kasım 2022 09:07
Tıp Fakültesi Adademik Kadrosunu Güçlendiriyor

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi akademik kadrosunu her geçen gün daha da güçlendiriyor. Bu çerçevede Prof. Dr. Nurşah Başol, Acil Tıp Anabilim Dalı’nda göreve başladı.

Yalova Üniversitesi bünyesinde kurulan ancak morfoloji binası tamamlanmadığından eğitimlerine Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesinde devam eden YAÜ Tıp Fakültesi bir yandan binalarını inşa ederken diğer yandan de akademik kadrosunu güçlendirmeyi sürdürüyor. Bu çerçevede Acil Tıp Anabilim Dalı’nda görev yapacak olan Prof. Dr. Nurşah Başol da YAÜ saflarına katıldı. Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca’yı da makamında ziyaret eden Prof. Dr. Nurşah Başol, istişarelerde bulundu. Başol’a hoş geldin diyerek görevinde başarılar dileyen Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca ise üniversite ve fakülte çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı.

Prof. Dr. Nurşah Başol kimdir?

Yozgat doğumlu Prof. Dr. Nurşah Başol, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 2005 yılı mezunu olup, 2006-2011 yılları arasında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Uzman doktor olarak atandığı Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde 2017 yılında Doçent Doktor Unvanı almış ve 2017- 2022 yılları arasında Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı bünyesinde, Fakülte ve Yönetim Kurul üyeliği, etik kurul üyeliği, eğitim komisyonu üyeliği, 6.sınıf koordinatörlük, üniversite dergisinde editör yardımcılığı gibi pek çok faaliyette bulunan Prof. Dr. Nurşah Başol, aynı zamanda Acil Tıp Hemşireliği Yüksek Lisans programında başkanlık görevini yürütmüştür. 2022 yılında Profesör unvanı alan Nurşah Başol, iyi derecede İngilizce bilmekte ve özellikle Palyatif Bakım, Toksikoloji ve Resüsitasyon alanlarında yapmış olduğu çalışmalarla tanınmaktadır. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanmış 50’nin üzerinde makalesi, 10’dan fazla kitap bölüm yazarlıkları ve çok sayıda atıfları mevcuttur. Uluslararası ve ulusal birçok kongrede konuşmaları, oturum başkanlıkları ve bildirileri vardır.  Ayrıca 2013 yılında Amerika Newyork State Üniversitesi’nde gözlemci doktor olarak görev yapmıştır.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle