Teşvikiye Yaz Sezonu Hazırlıklarını Tamamladı

Teşvikiye Yaz Sezonu Hazırlıklarını Tamamladı

Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten beldedeki turizm işletmelerinin yaz sezonu hazırlıklarını tamamladığını devletin belirleyeceği şartlara uyarak izin verilmesi ile birlikte sezonun startını vereceklerini dile getirdi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında bu yıl yaz sezonunun da çok hareketli geçmesi beklenmiyor. Plaj ve eğlence yerlerinde sosyal mesafe kuralına uymaları gerekliliğine bağlı olarak %50 kapasite azalması yaşanacak. Buna rağmen Teşvikiye beldesindeki tüm plaj ve turizm işletmeleri hazırlıklarını tamamlayarak devletin vereceği kararı beklemeye koyuldu. Konuyla ilgili bilgi veren Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten, “Bin 200 metrelik sahil bandımız var. Bu bant o kadar değerli ki. Sahili ve doğa turizmi de çok gelişmiş bir beldeyiz. Plajlarımız hazır. Turizm için tüm hazırlıklarımızı hazırladık. Gerekli şartlara uyarak turizm sezonunun başlatılmasını istiyoruz. Plajlarda sosyal mesafeye uyulacağından kapasite yarı yarıya düşecek. Ama bu işletmecilerimiz, ‘Önemli olan toplum sağlığıdır’ dediler. Devletimizin belirteceği her türlü şarta uyacağız ve biz de belediye olarak bu şartlara uyulup uyulmadığını titizlikle denetleyeceğiz” dedi.

Yaylalarımız da hazır
Öte yandan Teşvikiye beldesinin ülkenin en güzel yaylalarından birisine sahip olduğunu hatırlatan Nurten, “Yaz aylarında sahillerimiz kadar yaylalarımız da ilgi görüyor. Vatandaşlarımız Delmece yaylasında doğa ile kucaklaşıyor. Bu yıl da yine yaylalarımızın ilgi görmesini bekliyoruz. Biz yaylalarımızla ilgili hazırlıkları da tamamladık. Geçen sene devreye soktuğumuz bir uygulama vardı. Yaylaya çıkan insanlarımıza poşet verdik ve bu çöplerini bu poşete koyup geri getirmeleri halinde giriş ücretini geri iade edeceğimizi söyledik. 7 bin poşet dağıttık ancak sadece 3 kişi bu poşetleri geri getirdi. Bu yıl uygulamayı sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızdan girişlerde doğayı korumak için bu uygulamaya destek vermelerini isteyeceğiz” diye konuştu.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle