Tersanelerde Eğitimler Devam Ediyor

07 Ocak 2023 12:25
Tersanelerde Eğitimler Devam Ediyor

Altınova Hersek bölgesinde kurulu bulunan tersaneler bölgesinde faaliyet sürdüren ve tersanelere yangın, kurtarma ve tahliye eğitimleri devam ediyor.

Altınova Hersek bölgesinde kurulu bulunan Beşiktaş Tersanesi’nde yangın, kurtarma ve tahliye eğitimi verildi. Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği ve Karamürsel Eğitim Merkezi İtfaiye Ekipleri tarafından Beşiktaş Tersane İş Ve Yangın Güvenliği Birimiyle birlikte tersane personeline; yangın, söndürme, kurtarma, müdahale, tahliye eğitimi verildi. Teorik ve uygulamalı eğitimde tersane personeli oldukça başarılı bir performans gösterdi.

Eğitimler devam edecek Tersanelerle koordineli bir şekilde çalıştıklarını ve eğitimlere düzenli olarak devam ettiklerini söyleyen Altınova itfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu, “Bilgi, deneyim ve tecrübelerimizi tersanedeki ilgili bölümlerdeki personelle paylaşıyoruz. Son olarak Beşiktaş Tersanesi’nde görevli arkadaşlara ilk müdahale, yangın güvenliği, olay yerinde koordineli çalışma, itfaiye müdahale ekipmanları kullanılan terimlerle teori ve uygulamalı eğitimler verdik. Bu tür eğitimlerimiz ilgili kurumlarımızla ortaklaşa devam edecektir” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle