Tersaneler Eğitime Kucak Açıyor

14 Eylül 2021 09:46
Tersaneler Eğitime Kucak Açıyor

Yalova’nın Altınova İlçesi’nde bulunan Tersaneler bölgesindeki işletmeler üniversite öğrencilerinin mesleki eğitim ve gelişimine destek verecek.

Tersaneler staj imkanı sunarak kapılarını eğitime de açıyorlar. Ülke ve Yalova ekonomisine önemli katkılar sağlayan Yalova-Altınova Tersaneler Bölgesi'ndeki işletmeler eğitime kucak açtı. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Gemi İnşaatı Programı öğrencileri Altınova’da ki tersanelerde staj yapabilecekler. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, MYO Sekreteri ve Gemi İnşaatı Programı Öğretim Elemanı Öğretim Görevlisi Ömer Faruk Demirok ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi S.M. Esad Demirci, Yalova Altınova Tersaneler Bölgesi’ni ziyaret etti. Yalova-Altınova Tersaneler Birliği Koordinatörü Ayhan Kayatürk tarafından karşılanan heyet tarafından denizcilik sektörüne yönelik eğitim veren SUBÜ Denizcilik MYO'nun hedeflerine yönelik bilgiler aktarıldı, mezunların sektör ihtiyaçlarını karşılayacak bilgi ve becerileri kazanmaları için planlanan faaliyetler hakkında paylaşımda bulunuldu.

Yalova-Altınova Tersaneler Birliği Koordinatörü Ayhan Kayatürk ise, Türkiye'de yeni gemi inşası, bakım-onarım ve tasarımı alanında sektörde büyük paya sahip olan Yalova'nın, Denizcilik MYO Gemi İnşaatı Programı öğrencilerinin eğitiminde ev sahipliği yapacağını belirterek, öğrencilerin uygulamalı eğitimleri için destek vermekten mutluluk duyacaklarını kaydetti.

Görüşme sonrasında açıklama yapan, Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, “Üç tarafı denizlerle çevrili vatanımızda denizcilikte daha etkin olabilmenin bir yolunun da etkili, verimli ve kalıcı teknolojiye dayalı eğitim sağlamaktan geçtiğini biliyoruz. Üniversitemiz ve Yalova Tersaneler Birliği arasında bir iş birliğine imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. +1 Eğitim Modelimizle ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek nitelikli ve kendine güvenen mezunlar vermeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda öğrencilerimizin bir dönem tam zamanlı olarak işletmelerde görecekleri mesleki eğitim noktasında bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle