Termalde Rengarenk Festival

02 Temmuz 2022 11:31
Termalde Rengarenk Festival

Termal Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Kültürel Buluşma ve Eğlence Gecesi 9 ülkeden gelen halk oyunları ekiplerinin de katılımım ile gerçekleştirildi. Düzenlenen kortej yürüyüşü ise rengarenk görüntülere sahne oldu.

Termal Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Kültürel Buluşma ve Eğlence Gecesi, Termal Otel önünden start alan kortej ile başladı. Korteje Termal Kaymakamı Soner Erol, Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar ve ilçe protokolü de katıldı. Kortejde yer alan Gürcistan, Bosna, Karadağ, Hindistan, Makedonya, Sırbistan, Bulgaristan ve Meksika halk dansları ekipleri ise vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Rengarenk kıyafetleri ve kendi kültürlerini yansıtan müzikleri ile ilçede doyumsuz bir atmosfer oluşturan ekipler danslarıyla herkesi büyüledi. 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Parkı’a kadar gelen ekipler gösterilerine burada devam ettiler. Buradaki programın açılışında konuşan Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar Termal’in doğası, tarihi ve doğal güzellikleriyle olduğu kadar gerçekleştirilen sosyal ve kültürel etkinliklerle de akıllarda kalıcı bir yer olması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti. Uluslararası Kültürel Buluşma ve Eğlence Gecesi’nin de bu kapsamda düzenlendiğine vurgu yapan Acar, “İlçemizin her anlamda gelişimine katkı sunuyoruz. Sunmayı da sürdüreceğiz. Termal doğal zenginliklerinden, doğasına ve tarihine kadar muhteşem zenginliklere sahip bir ilçe. Ama ilçemizde gerçekleştirilen sosyal ve kültürel etkinlikleri de en az diğerleri kadar önemli buluyoruz. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlik var. Kısa bir süre önce çocuklarımız için bir festival yaptık. Şimdi de Uluslararası Kültürel Buluşma ve Eğlence Gecesi ile bir aradayız. Termal her yönüyle akıllarda yer eden, akılda kalan bir yer olmayı sürdürecek” dedi.

Yoğun bir katılımın yaşandığı gecede ekiplerin gösterileri uzun uzun alkışlandı. Uluslararası Kültürel Buluşma ve Eğlence Gecesi Yalovalı sevilen sanatçı Hakhan’ın konseri ile devam etti. Hakhan birbirinden güzel şarkılarını Termalliler ve ilçede bulunan turistler için seslendirdi. Etkinlik gece geç saatlere kadar devam etti.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle