Termal'de Kurban Bayramı Yoğunluğu

24 Temmuz 2021 11:06
Termal'de Kurban Bayramı Yoğunluğu

Termal ilçesi Kurban Bayramı'nda yoğunluktan payını aldı. İlçede bulunan Sağlık Bakanlığına ait termal tesisler ve ilçede yer alan otel, motel ve pansiyonlar da %90 doluluk oranı ile çalıştılar.

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, Termal ilçesindeki konaklama tesislerinde, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yüzde 90 doluluk oranının yakalandığını dile getirdi.

Kurban Bayramında gözde olan tatil beldelerinden birisi de Termal. Termal' daha bayram yoğunluğundan nasibini aldı. Kurban bayramı tatil süresinin uzatılmasının ilçede turizm açısından oldukça olumlu olduğunu belirten Acar, şöyle konuştu, "İşletmeciler de tatilin 9 güne çıkması vesilesiyle ilçeye olan ilgiden çok memnun. Ülkemiz kritik bir dönemden geçiyor. Bu süreçte tatilin uzaması ilçedeki turizmcilere önemli katkı sağladı. Turizmciler de böyle bir karardan memnun."

Termal'in turizm ilçesi olduğunu, nüfusun büyük bir kısmının bu sektörle ilgilendiğini vurgulayan Acar, kaplıca suları ve doğal güzellikleriyle ünlü ilçedeki otel, motel ve pansiyonların bayram tatilinde oldukça yoğun günler geçirdiğini de dile getirdi. İlçede Sağlık Bakanlığı tarafından işletilen kaplıca tesislerinin yanısıra otel, motel ve pansiyonların olduğunu vurgulayan Acar, "İlçede bayram yoğunluğu arife günü itibarı ile hissedildi. Vatandaşlar günler öncesinden rezervasyonlarını yaptırmışlardı. Dolayısıyla ilçede ortalamaya vurulduğunda tesislerde %90 doluluk oranı yaşandı. Bu da elbette yüzleri güldürdü" dedi.

Osmangazi Köprüsü'nün ilçeye katkısı var

Osmangazi Köprüsü'nün ilçeye gelen turist sayısında belirleyici rol oynadığına da değinen Acar, "Osmangazi Köprüsü'nün yapılmasıyla günübirlik turizmde de çok ciddi anlamda artışımız mevcut. Günübirlik turistlerimiz aynı gün İstanbul'dan gelerek Termal'de dinlenip kaplıcalara girerek pikniğini yapıyor. Ormanda yürüyüşlerini de yaptıktan sonra aynı gün geri dönüyorlar. Bu sadece bayramda değil, bayram haricinde tüm günlerde mümkün oluyor. Osmangazi Köprüsü'nün bu şekilde ilçeye faydası çok." diye konuştu.

Arap turistlerin ise Termal ilçesine her zaman ilgi gösterdiğini anlatan Acar, şunları kaydetti, "İlçemiz elbette en fazla Ortadoğu ülkelerinden gelen turistlerin gözdesi durumunda ama bu hızla değişmeye başladı. Zira artık Rus turistler hatta Baltık ülkelerinden gelen turistler de ilçeyi keşfettiler. Onlarda buraya ilgi gösteriyor. Şu anda Rus turistlerin sayısı Arap ülkelerinden gelenlere yaklaştı. Önümüzdeki yıllarda bu sayının daha da artacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle