Termal Belediyespor Güreşçileri Madalyaya Doymadı

04 Mayıs 2023 10:20
Termal Belediyespor Güreşçileri Madalyaya Doymadı

Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen 25. U20 Mithat Bayrak ve İsmet Atlı Uluslararası Şampiyonlar Güreş Turnuvası’nda Termal Belediyespor kulübü sporcuları büyük bir başarı gösterdi.

 Turnuvada 5 güreşçi madalya kazanarak Türk güreşine gurur yaşattı.

Turnuva, 14-17 Nisan tarihleri arasında Kemer Belediyesi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Turnuvaya 15 ülkeden 300’e yakın güreşçi katıldı. Turnuva, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlendi ve United World Wrestling tarafından desteklendi. Turnuva, Türk güreşinin efsane isimleri Mithat Bayrak ve İsmet Atlı’nın anısına düzenlendi. Turnuvada 50 kiloda Zerda Demir gümüş, 53 kiloda Emine Çakmak gümüş, 55 kiloda Tuba Demir bronz, 59 kiloda Sevim Akbaş altın ve 68 kiloda Edanur Kanca bronz madalya elde etti.

Takımı ilk kutlayan isim Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar oldu. Güreşçilerin elde ettiği başarının tüm Yalova’da sevince neden olduğunu dile getirdi. Acar, ata sporumuz güreşe verdiği desteklerle adından sıkça söz ettiren bir belediye başkanı olarak biliniyor. Acar, Termal Belediyesi olarak kadın güreş takımı kurduklarını ve milli takıma güreşçi kazandırıp ulusal ve uluslararası platformlarda önemli başarılar elde ettiklerini de ifade etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle